Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти
eCom
про нас каталог новини контакти Стати партнером
Ru Ua

Світовий досвід для побудови розумних міст — інновації від ELKO Ukraine на Kyiv Smart City Forum 2019

ELKO_Kyiv_smart_city_2019_2
1 жовтня 2019 року в українській столиці відбувся традиційний щорічний форум Kyiv Smart City — найбільший захід в країні, присвячений інноваційним рішенням для міської інфраструктури. Компанія ELKO Ukraine — один з провідних Value Added дистриб'юторів ІТ-продукції та комплексних рішень — будучи регулярним учасником події і Platinum партнером Kyiv Smart City Forum 2019, представила цілий спектр високотехнологічних розробок. Деякі з них вже інтегровані в інфраструктуру українських міст, але частина продуктів, представлених на стендах компанії, раніше не демонструвалася широкому колу потенційних замовників. ELKO Ukraine і її партнери звикли дивувати, і нинішній форум не став винятком.
У нинішньому році форум став ще масштабнішим, ніж раніше, зібравши не лише 3500 відвідувачів, але і безліч іменитих доповідачів з усього світу. Було представлено понад шістдесят презентацій, що торкались широкого кола тематик. Але всі вони, тим не менш, були об'єднані спільною ідеєю підвищення якості життя та покращення безпеки жителів сучасних міст. Перед гостями форуму виступили не тільки експерти з України, а й представники США, Канади, Сінгапуру, Німеччини, Іспанії, Великобританії, Швейцарії, Нідерландів, Естонії, Румунії, Італії, Латвії, Ізраїлю. Успішний досвід розвитку міського простору, цифровізація населених пунктів різного масштабу, концепція «країна в смартфоні», блокчейн-інфраструктура для сучасної економіки, актуальні тренди будівництва — все це та багато іншого було представлено на форумі.

Почесними гостями Kyiv Smart City стали київський міський голова Віталій Кличко, Юрій Назаров — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, Едуард Думітраску — президент Всесвітньої організації Smart Cities, президент Румунської асоціації розумного міста і мобільності, Айвар Рійсалу — віце-мер міста Таллінн і багато інші. У числі виступаючих були також представники ELKO Ukraine, а на додаток до цього, наша компанія провела окремий воркшоп, в рамках якого наші партнери розповіли про вплив технологічних інновацій на рівень життя людей.

«Smart City — це, перш за все, раціональне господарство. Розумне використання електроенергії, тепла, газу та водних ресурсів допомагає підвищити ефективність витрат міського бюджету і якість життя городян в цілому. Міста потребують трансформації існуючої інфраструктури в розумну. При реалізації проектів Smart City акцент робиться на мінімізації витрат і поверненні інвестицій. Технічна база і світовий досвід для реалізації проектів «розумного міста» вже доступні в Україні, в тому числі, завдяки нашій компанії. З'являється все більше успішних реалізацій і зараз саме час інтенсифікувати процес впровадження відповідних технологій в міську інфраструктуру по всій країні — щоб українські міста не відставали від загальних темпів європейського розвитку», — зазначив Сергій Тимошенко, заступник директора ELKO Ukraine.

Сьогодні технології IoT знаходять широке застосування в різних галузях. В контексті Smart City вони дозволяють збирати, за допомогою різних сенсорів (давачів) і інших технічних пристроїв, великі обсяги даних про роботу усіх найважливіших підсистем комунального і навіть регіонального господарства. Ці дані піддаються глибокому аналізу, за результатами якого можуть бути сформовані конкретні рекомендації для оптимального управління міською інфраструктурою.

До того ж сьогодні практично у кожного жителя мегаполісу є цілий набір електронних пристроїв (смартфон, планшет, смарт-годинник), які, фактично є каналом швидкої комунікації та зворотного зв'язку. Таким чином, дані можуть бути отримані не тільки від сенсорів, але і від конкретних жителів, які безпосередньо виражають свої побажання і рекомендації щодо поліпшення життя в місті.

У комплексі обидва ці чинники дозволяють оперативно аналізувати потоки інформації та гнучко налаштовувати роботу комунальної інфраструктури під потреби жителів і бізнесу. Економічний ефект, як правило, не змушує себе чекати — досвід реалізованих світових проектів показує, що впровадження технології «розумних» будинків дозволяє економити від 10 до 30% електроенергії і до 20% води. «Розумний» транспорт на 20% зменшує час, проведений в дорозі і на 15% знижує час пошуку вільного місця для паркування. Але, головне, впровадження концепції Smart City сприяє не тільки оптимізації видаткової частини бюджету, а й формуванню додаткових доходів.
ELKO_Kyiv_smart_city_2019
Особливий інтерес в рамках форуму традиційно викликала велика виставка різноманітних рішень для «розумних міст». На цей раз ELKO Ukraine демонструвала розробки таких відомих брендів як Axis Communications, Bosch Security Systems, Ridango, TEKTELIC Communications, Verint та інших. Причому деякі передові розробки представляли безпосередньо співробітники компаній-виробників. Наприклад, про рішення Verint розповідав В'ячеслав Безман, пресейл менеджер компанії Verint Systems Inc., а продукти канадської компанії TEKTELIC представляв її президент і співзасновник — Роман Неміш (Roman Nemish).

Нагадаємо, що TEKTELIC вважається одним з лідерів в сфері рішень для «Інтернету речей» на основі технології LoRaWAN. У портфоліо компанії є повний спектр апаратних і програмних продуктів для побудови комплексних систем IoT — шлюзи, сенсори (давачі), ПО управління та інші компоненти. Продукція TEKTELIC використовується на всіх населених континентах і відповідає вимогам надійності для обладнання класу Carrier Grade (рівень доступності 99,999%). Пристрої, призначені для вуличного застосування, можуть працювати в діапазоні температур від -40 °C до +70 °C, а їх рівень пило- та вологозахищеності відповідає вимогам IP67.

Наприклад, представлений на виставці шлюз TEKTELIC KONA Mega IoT Gateway для мереж LoRaWAN європейського частотного діапазону (868 МГц), завдяки наявності двох антен, приймача високої чутливості та спеціальним смуговим фільтрам частотного діапазону, має високі характеристики вхідного сигналу і може ефективно працювати навіть в дуже зашумленному середовищі. Ще одна цікава модель в сімействі IoT-шлюзів TEKTELIC — KONA Macro. Вона виконана в міцному корпусі і може бути встановлена в нестандартних місцях — на дахах, стінах, щоглах міського освітлення. Підходить пристрій і для використання на залізниці. Також був продемонстрований комплексний давач для «розумного будинку» KONA All-in-One Office/Home Sensor, що забезпечує контроль клімату і безпеки приміщень.

В цілому ж, на стенді ELKO Ukraine був представлений майже повний спектр пристроїв TEKTELIC, за допомогою яких можна побудувати комплексні IoT-рішення для Smart city/Smart building, АПК, промисловості, транспорту і т.д.

Сфера рішень для «розумного» вуличного освітлення міст була представлена розробками компанії Jooby. Виробник пропонує найрізноманітніші моделі енергоефективних та довговічних світлодіодних світильників і прожекторів серії Avenue для різних сценаріїв застосування. Управління всією освітлювальною інфраструктурою міста може здійснюватися за допомогою фірмової програмної платформи Jooby Avenue Smart Street Lighting, яка дозволяє економити до 35% електроенергії в порівнянні з LED-системами без інтелектуальної складової. Доступна також хмарна версія ПО — Jooby Cloud CMS. «Розумні» світильники під керуванням даної CMS вже освітлюють автомагістралі, тунелі, міські вулиці, паркування, стадіони, електростанції та інші об'єкти в багатьох містах.

В рамках експозиції ELKO гості форуму мали змогу ознайомитися з обладнанням на основі технології LoRaWAN, яка перетворює звичайні лічильники води, тепла та електрики в розумні пристрої, що дозволяє забезпечити оперативний контроль енерговитрат міст без додаткового інвестування у заміну облікового обладнання.
Жодне «розумне місто» не може обійтися без комплексної системи управління і моніторингу, яка дозволяє збирати дані з різних джерел. Саме таке рішення було представлено компанією Verint Systems, дистриб'ютором якої в нашій країні є ELKO Ukraine. Система Verint Situational Awareness Platform забезпечує операторам систем безпеки загальний централізований інтерфейс, що дозволяє переглядати інформацію з камер відеоспостереження, давачів і інших джерел.

Також система дозволяє ефективно і оперативно обмінюватися даними між різними службами і командами, виступаючи в ролі диспетчерського та ситуаційного центру. Підтримуються такі функції як геолокація і GPS-відстеження, розпізнавання осіб і автомобільних номерів, виявлення проникнень на об'єкт, перевірка особи, контроль доступу, управління відеоданими, детекция загорянь. Є можливість масового оповіщення, наявні інструменти відеоаналітики і роботи з відеоархівом, можлива інтеграція з камерами і мережевими реєстраторами широкого спектру виробників, підтримується підключення зовнішніх баз даних. І це лише невелика частина опцій, що дозволяють вибудувати на базі програмної платформи Verint дійсно ефективну систему централізованого управління безпекою для «розумного міста».

Але на одному програмному забезпеченні «безпечне місто» не збудувати — тут потрібен цілий спектр взаємопов'язаних технічних рішень. Тому ELKO Ukraine підходить до формування свого портфеля в цьому напрямі дуже ґрунтовно. Крім згаданої програмної платформи централізованого управління Verint, в ході виставки було представлено безліч інших рішень. В їх числі — комплексні системи відеоспостереження Axis і Bosch. Ці компанії входять в десятку світових лідерів у сфері систем відеонспостереження корпоративного класу, їх рішення використовуються в системах безпеки найвідповідальніших об'єктів — аеропортів, промислових підприємств, для побудови міських систем в складі платформ Smart City і т.д. Обидва виробники мають в своєму продуктовому портфелі не тільки широкий набір різноманітних IP-камер, але і відеореєстратори, аналітичне ПЗ, розвинені інструменти роботи з відеоархівом та цілий ряд інших рішень, що дозволяють створювати комплексні інфраструктури фізичної безпеки.

Крім того, на стенді ELKO було представлено керуюче ПЗ для систем відеоспостереження Milestone, комплексні платформи забезпечення кібербезпеки, системи зберігання даних Seagate.

Незадовго до Kyiv Smart City ELKO Ukraine отримала статус дистриб'ютора провідного світового постачальника мережевих рішень Aruba, дочірньої компанії Hewlett Packard Enterprise, продукти якого широко використовуються в багатьох проектах по всьому світу, в тому числі для побудови «розумних/безпечних міст». Завдяки співпраці з Aruba, ELKO Ukraine може запропонувати своїм замовникам надійні рішення Wi-Fi корпоративного рівня, що демонструють високу швидкість роботи, відмовостійкість, а також забезпечують кращий в галузі рівень кібербезпеки.

Не можна обійти увагою і спеціальні рішення для виклику екстрених служб, представлені розробками компанії 2N. Такі системи встановлюються в громадських місцях і дозволяють громадянам викликати поліцію, МНС, медичну допомогу буквально натисканням однієї кнопки. Особливістю подібних рішень є вандалозахищене і всепогодне виконання, якісна аудіосистема (яка дозволяє ефективно спілкуватися навіть за умов високого рівня навколишнього шуму, притаманного вокзалам, аеропортам, стадіонам), можливість підключення мережевих камер, сирени, прожектора, потужних динаміків. Крім того дана система може ефективно працювати навіть в умовах повної відсутності мобільного зв'язку.

Таким чином, комплексна пропозиція ELKO Ukraine для побудови систем безпеки охоплює практично всі апаратні і програмні рівні, крім, хіба що, операторських мереж.
Kyiv Smart City Forum із року в рік стає все більш масштабною подією. Зростає кількість інноваційних рішень, які демонструють українські та іноземні компанії. Це свідчить про те, що напрям «розумних міст» в нашій країні активно розвивається. Не буде перебільшенням сказати, що ELKO Ukraine рухається на чолі цього процесу. Так, завдяки рішенням нашого естонського партнера, в Україні вперше вдалося реалізувати масштабний і унікальний проект електронного квитка для міста з населенням понад мільйон людей. Наша компанія має в своєму портфоліо всі необхідні рішення для створення комплексних систем Smart City і ми завжди готові поділитися кращім світовим досвідом з нашими партнерами
Анжеліка Рубежова директор ELKO Ukraine
ELKO_Kyiv_smart_city_2019_1
В рамках Kyiv Smart City компанія ELKO Ukraine також продемонструвала рішення для міського транспорту. На виставковій експозиції можна було побачити комплексну систему автоматизації оплати проїзду на базі продуктів естонської компанії Ridango. Рішення працює в багатьох містах, у тому числі в українській столиці. Комплекс складається з бортового комп'ютера (центральний елемент, що відповідає за функціонування системи), дисплея водія на якому відображається різна актуальна інформація, валідаторів для оплати проїзду та GPS-трекера — завдяки йому оператор може відстежувати маршрут транспортного засобу. Пасажири вносять плату за проїзд за допомогою безконтактних платіжних засобів — EMV-карт, смартфонів з технологією NFC та ін. А всі ключові дані про діяльність системи передаються по радіоканалах у центр управління і зберігаються в хмарі. Крім рішення для міського транспорту є також пропозиція, орієнтована на маршрутні таксі. Основна відмінність в даному випадку полягає в компактності — бортовий комп'ютер поєднаний з монітором.

Безліч інноваційних рішень представила і компанія Lenovo, яка стала ключовим партнером ELKO Ukraine на виставці. Розробки виробника знаходять широке застосування в якості надійного підґрунтя ІТ-інфраструктури «розумних міст» по всьому світу. Сервери і системи зберігання даних Lenovo використовуються також в рамках реалізації програми Smart City для Києва. Привабливим інтерактивом, представленим на стенді ELKO Ukraine, став віртуальний тур в Барселону. Щоправда, подивитися можна було не все місто, а лише одне конкретне місце — дата-центр, в якому встановлений суперкомп'ютер MareNostrum 4, створений компанією Lenovo. Особливість об'єкта в тому, що він розташований в будівлі недіючої церкви Chapel Torre Girona, яка належить політехнічному університету каталонської столиці. Для здійснення віртуального 3D-туру потрібно було всього лише надіти VR-шолом. Цією можливістю скористалася не одна сотня гостей форуму.

Цьогорічний Kyiv Smart City в черговий раз показав, що в Україні є всі необхідні умови для побудови «розумного міста» — технічні рішення, новітнє апаратне і програмне забезпечення, світовий досвід зарубіжних експертів, кваліфіковані фахівці всередині країни. Більш того, інноваційні проекти вже впроваджуються та їх число постійно зростає. «Розумнішають» не тільки Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Львів, а й міста меншого розміру. ELKO Ukraine бере участь у реалізації багатьох з цих проектів і разом з нашими партнерами ми допомагаємо українським містам ставати кращими і «розумнішими».


  1. новини
  2. Світовий досвід для побудови розумних міст — інновації від ELKO Ukraine на Kyiv Smart City Forum 2019