Як змінився попит на твердотілі накопичувачі — експертна думка ELKO Ukraine

Ekspertna_dumka_Serhii_Odnosumov
Попит на SSD залишається стабільно високим навіть в умовах повномасштабного військового вторгнення. Дедалі більше споживачів віддають перевагу продуктивним, компактним і тихим твердотілим накопичувачам, як у нових системах, так і під час модернізації наявних. Про поточний стан українського ринку SSD для журналу "Комп'ютерний огляд" розповів керівник напряму Components and Software компанії ELKO Ukraine Сергій Односумов.
Попит на SSD накопичувачі стабільно зростає кожного року, споживачі все частіше обирають їх завдяки перевагам у швидкості, відсутності шуму та компактності у порівнянні з HDD. Ми оцінюємо ринок приблизно в 1,2-1,3 млн штук. Всі плюси SSD разом зі зниженням їх вартості суттєво впливають на попит, ця тенденція зберігатиметься і у 2024 році.

SATA накопичувачі поступово втрачають позиції на користь PCIe через зниження вартості останніх та появу нових генерацій зі швидкістю, вищою у декілька разів, порівняно з традиційними SATA. На цей час продажі PCIe та SATA накопичувачів приблизно однакові. Але ми прогнозуємо, що цього року частка SATA продовжить знижуватись. Розподіл продаж PCIe відносно швидкості можна оцінити наступним чином: Gen3 – близько 80%, Gen4 – 20%, Gen5 – менш як 1%. За останні два роки PCIe перетворились з нішевого продукту для геймерів у мейнстрим. Дана тенденція продовжуватиметься і в цьому році.

У контексті формфактора М.2 частка накопичувачів NVMe є досить великою. При цьому найбільший попит спостерігається у консюмерських рішеннях. Прогнозуємо, що цей напрямок і далі буде стабільно зростати.

Традиційно провідні позиції на українському ринку SSD займає компанія Kingston. Також серед лідерів Samsung, Apacer, GoodRam, Patriot. Ми розвиваємо свій портфель SSD брендів – минулого року підписали дистриб’юторську угоду з XPG (геймерські продукти компанії ADATA), а зараз розпочинаємо співпрацю з брендом Lexar.

За матеріалами ko.com.ua
  1. Новини
  2. Як змінився попит на твердотілі накопичувачі — експертна думка ELKO Ukraine