Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Як заощадити на витратних матеріалах для друку

1200_628_toshiba_elko_ua
Існує укорінена думка, що на витратних матеріалах для принтерів і МФУ потрібно не просто економити, а використовувати максимально дешеві, так звані «сумісні витратні матеріали». Це схоже на покупку китайського аналога iPhone за $100. Результат – у кращому випадку, розчарування та марно витрачені гроші і час; потім, як правило, все одно покупка нового повноцінного пристрою.
Перш за все необхідно визначитись, які типи витратних матеріалів присутні в продажу. Насправді все досить просто: це оригінальні (тобто ті, які випустив виробник обладнання) і «всі інші», які можна використовувати на свій страх і ризик. Останні, в свою чергу, бувають «відновленими» (перезаправленими), «сумісними» і «підробленими».

Перезаправлені – це ті, в які після закінчення ресурсу був, наприклад, досипаний свіжий тонер. І тут ситуація схожа на покупку прострочених консервів: може пощастити, а може, й ні. Сумісні витратні матеріали виробляються сторонніми фірмами і в більшості випадків відрізняються від оригінальних приблизно як кросівки «Adibas» або електроніка «Panaslonic» від оригінальних брендових виробів. Те ж саме стосується і підроблених картриджів, що виглядають як оригінальні, але лише їх виробникові відомо, чим вони є насправді, не кажучи вже про етичну сторону використання підробки.
Pix-01
Як правило, оригінальні картриджі випускаються тим же виробником, що і сам принтер. Великі виробники друкарської техніки мають в своєму розпорядженні власні лабораторії та штат учених, що дозволяє розробляти нові, більш досконалі формули тонера. Оригінальні витратні матеріали ретельно оптимізуються для кожної конкретної моделі принтера або МФУ, а потім проходять жорсткий контроль якості на всіх етапах виробництва. Тому сумісність і коректна робота оригінального картриджа гарантована виробником. Фактично, оригінальний картридж є продовженням принтера, не дарма його часто називають «рідним». Головний його плюс в тому, що при розробці та виробництві картриджа враховуються дрібні нюанси, які так чи інакше впливають на якість друку та працездатність друкуючого механізму. Крім того, сучасні формули тонера дозволяють виключити осипання фарби та захистити відбиток від розмиття не лише водою, але й побутовими розчинниками.
Якщо це не вказано у документації окремо, то технічні особливості картриджів не передбачають їх повторного використання, тому виробники не продають тонер «на вагу». І всі обіцянки заправити картридж «оригінальним» тонером зазвичай закінчуються засипанням в нього низькоякісного контрафакту, який не тільки дешевший, але й забезпечує більш низьку якість друку, та й з точки зору екологічності він, як правило, небезпечніший. У процесі друку відбувається значне нагрівання тонера (приблизно до 300 градусів), і тільки якісний склад, створений з урахуванням дотримання найсуворіших виробничих нормативів, здатний витримати таку температуру. Неоригінальний тонер при настільки сильному нагріванні виділяє токсичні речовини, якими потім дихають всі довкола.
Pix-02-ukr
Сам процес перезаправки і відновлення картриджів завжди пов'язаний з ризиками. При дозаправці також може бути порушена цілісність картриджу – на його корпусі можуть з'явитися зколи та тріщини, що призведе до розсипання тонера та, як наслідок, до поломки друкуючого механізму. А оскільки оригінальні картриджі найчастіше забезпечуються захистом від перезаправлення, пошкодити їх дуже легко. Для друкуючого пристрою наслідки використання пошкоджених картриджів можуть виявитися вельми драматичними. І ремонт принтера – якщо він буде можливий – спричинить набагато більші витрати в порівнянні з «економією» на перезаправці замість покупки нового картриджа.
Очевидно, що «підроблені» картриджі випускаються нелегально, без будь-яких чітких норм та гарантій, але при цьому видаються за оригінальні або сумісні. Вони небезпечні, оскільки сприяють швидкому зносу і поломці друкуючого механізму. Як вплине використання підробленого картриджа на принтер – в кінцевому підсумку не знає ніхто. А головне – у разі поломки не буде можливості здати принтер у гарантійний ремонт, оскільки використання підроблених витратних матеріалів часто скасовує офіційну гарантію.

Підроблений картридж не тільки неефективний та не вартий своїх грошей – він ще й небезпечний для друкуючого механізму. Про якість друку у даному випадку говорити не доводиться: перші відбитки можуть виглядати більш-менш, але потім їх чіткість і яскравість починають стрімко знижуватися. Найчастіше користувачам доводиться друкувати документи заново через незадовільну якість відбитків. Як показали дослідження, оригінальні витратні матеріали дозволяють друкувати на 20-50% більше, оскільки витрата тонера у них менша. Крім того, якість відбитків вища в середньому на 40% у порівнянні з документами, роздрукованими з використанням неоригінальних витратних матеріалів. Словом, підроблені картриджі – це страх і ризик за ваші гроші.
Багато компаній і постачальників послуг керованого друку прагнуть скоротити витрати на друк, використовуючи витратні матеріали сторонніх виробників. Для прикладу наведемо результати незалежного тестування картриджів із тонером TOSHIBA у порівнянні з картриджами стороннього постачальника, проведеного Buyers Laboratory Inc. Випробування проводилися на основі односторінкового тестового документа PDF, зазначеного в стандарті ISO19752. Щоб отримати реалістичне уявлення про різницю між картриджами виробника оригінального устаткування (OEM) і картриджами інших компаній, для тестування був обраний провідний сторонній постачальник неоригінальних товарів.

Були оцінені витрати тонера, надійність і якість зображення. Чотири багатофункціональні системи TOSHIBA, що є типовими моделями та широко використовуються бізнесом в усьому світі, надрукували по 90 000 відбитків кожна. У двох системах використовувалися картриджі з тонером Toshiba, а в двох інших – картриджі сторонніх виробників.

На початку тестування, коли було надруковано 1000 сторінок, пристрої, що використовують картриджі сторонніх виробників, демонстрували чітко видимі плями тонера на перших 5-10 сторінках, надрукованих після короткого періоду бездіяльності. BLI пов'язує це зі скупченням тонера на відвідних пальцях термоелемента через більш високу оптичну щільність тонера стороннього виробника. Ця пляма, що постійно повторюється в поєднанні з невідповідностями злиття і подвійним відображенням, яке почалося в ході тестування, являє собою істотний дефект якості. BLI визнала отримані дефектні відбитки «явно непридатними для зовнішнього поширення».
Pix-03-ukr
В результаті тестування картриджі TOSHIBA забезпечили на 30% більше продуктивності на одиницю, ніж їх сторонні аналоги, і не зазнали проблем з якістю зображення. Ця 30%-на перевага в ресурсі не враховує необхідність повторного друку документів, створених з використанням стороннього тонеру, через низьку якість зображення. Картриджі сторонніх виробників давали сторінки з повторюваними знаками (мазками), подвійним зображенням (зміщеннями) і плямами тонера. Після створення 25 000 відбитків на обох пристроях, що використовують сторонній тонер, почали проявлятися ознаки нерівномірного закріплення уздовж відбитка тексту. До 75 000 відбитків доріжка по надрукованому тексту назавжди закріпилася у фьюзері. Це запобігло плавленню твердих частинок у цій області, у результаті чого термоелемент залишив позначки, що повторюються.

Після того як було надруковано 45 000 сторінок, пристрої, що використовують тонер сторонніх виробників, почали періодично друкувати сторінки з подвійним зображенням. Частота подвійних зображень продовжувала зростати і тепер вони стали безперервними на 60 000 показів.

У реальному житті всі ці несправності майже напевно вимагатимуть обслуговування пристроїв, що призведе до зайвих витрат і простоїв.
Покупці можуть вважати, що неоригінальні тонери економічні. Однак тести дають інший результат: неоригінальний тонер споживався більше та згодом давав гіршу якість друку. Більш того, якість тонера істотно позначилась на терміні служби барабану.

Таким чином, навіть якщо ціна тестованого продукту може здатися привабливою, вона має приховані витрати. Більш короткий термін служби барабана може знизити середнє значення копіювання між відвідинами (MCBV) і майже подвоїти матеріальні витрати, що в сукупності може привести до збільшення загальних витрат через додаткові кошти на сервіс та технічне обслуговування.

Картриджі для принтерів – це не сезонний товар і у них не поширена зміна поколінь, тому істотних знижок і розпродажів не буває. Якщо ви бачите ціну товару значно нижче офіційної – швидше за все, мова йде про підробку. Картриджі, що імітують справжні, заправляють дешевим і неякісним тонером, а їх конструкція може відрізнятися від фірмового стандарту і приводити до серйозних проблем в експлуатації. Низька ціна завжди повинна викликати підозру.
  • Купуйте картриджі лише у авторизованих дилерів компанії-виробника.
  • При покупці картриджа звертайте особливу увагу на якість упаковки і поліграфії, наявність захисних наклейок на коробці, які важко підробити, і фірмового логотипу на корпусі картриджа. Звіряйте серійні номери на коробці та корпусі картриджу.
  • Пам'ятайте, що сучасні оригінальні картриджі виготовляються тільки з якісних матеріалів і забезпечують високоякісний друк протягом тривалого часу.
З питань надання консультацій про рішення для друку TOSHIBA ви можете звертатися до компанії ELKO, офіційного дистриб'ютора продуктів TOSHIBA в Україні.
  1. Новини
  2. Як заощадити на витратних матеріалах для друку