Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Як зробити навчальні заклади безпечними у період пандемії

SnitySystem_Education_elko_ua
Надзвичайна ситуація у галузі охорони здоров'я, викликана пандемією вірусу SARS-CoV2, привела до розуміння, що навчальні заклади повинні бути безпечними не тільки з фізичної точки зору, але й, перш за все, біологічно. У цій статті ви знайдете основні рекомендації, опубліковані Італійською Асоціацією Страхування Нещасних Випадків на Виробництві (Istituto Nazionale Assicurazione Infortuni sul Lavoro – INAIL) з дезінфекції і дотримання чистоти в навчальних закладах та огляд нашого методу дезінфекції та санітарної обробки за допомогою озону.
Навчальні заклади – місця, що містять велику кількість ризиків, перший з яких є біологічним: одночасне перебування великої кількості людей у приміщенні та їх фізична близькість сприяють розповсюдженню мікробів і вірусів, які, вільно циркулюючи в повітрі, наражають дітей, учнів, вчителів, та адміністративний персонал на ризик передачі інфекцій, а також створюють сприятливі умови для розповсюдження алергенів.

Прибирання і дезінфекція приміщень, обладнання та меблів є гарною практикою у боротьбі з інфекцією та збудниками захворювань і допомагає стримувати поширення вірусів і бактерій, що є надзвичайно важливо для підтримування стабільного освітнього процесу. Навчальний заклад і процес викладання, по суті, взаємозалежні: викладання, з його хорошим прикладом, може зробити навчальний заклад кращим місцем, а навчальний заклад, як фізична будівля, може впливати на якість викладання і результати навчального процесу. Як вже було зазначено: нездорове, нечисте середовище з поганим обміном повітря, забруднене бактеріями і мікроорганізмами, безумовно, є непридатним місцем для навчання і роботи, що не сприяє збереженню концентрації і високої продуктивності, та приводить до швидкого втомлювання як учнів, так і викладачів.

sanity-systems-education-4
Саме тому в навчальних закладах особливо важливо підтримувати адекватний рівень гігієни і гарантувати кожному мікробіологічну безпеку і здорове навколишнє середовище, в яких вони навчаються і працюють багато годин на день. А міркування про безпеку в навчальних закладах ще більш необхідні в часи надзвичайної ситуації в умовах пандемії SARS-CoV2.
Саме з цією метою, регіональна дирекція INAIL на Сицилії, у співпраці з Регіональним шкільним офісом Сицилії, нещодавно опублікувала посібник «Операції з прибирання та дезінфекції в шкільних приміщеннях. Інструкція по використанню.», документ, який, як стверджують його автори, «являє собою основу, на якій будується планування заходів з прибирання та дезінфекції у шкільних приміщеннях».

Документ, як зазначає Інститут, не є обов'язковим, але був розроблений для підтримки керівників шкіл, які повинні організовувати та керувати всім комплексом заходів з прибирання та дезінфекції шкільних приміщень у такі складні часи, як зараз.

Документ складається із шести частин: різниця між приміщеннями, в яких застосовується очищення та дезінфекція, деякі показання по взаємодії з людьми, у яких виявлено симптоми CoVID-19, загальна частина з описанням засобів індивідуального захисту, рекомендації по використанню миючих та дезінфікуючих засобів, і, нарешті, детальне описання доступних процедур прибирання та дезінфекції, включаючи показання щодо використання обладнання та ілюстрації різних методів очищення, які можуть використовуватися у приміщеннях школи.
sanity-systems-education-1
Серед методів очищення та дезінфекції шкіл документ також рекомендує дезінфекцію озоном, метод, заснований на використанні природних очищаючих, дезінфікуючих та дезодоруючих властивостей цього газу. Як це працює? Озон руйнує молекулярну структуру мікроорганізмів, викликаючи їх смерть (для бактерій) або інактивацію (у випадку з вірусами), тим самим запобігає будь-яким можливим негативним наслідкам, таким як розповсюдження інфекцій, захворювань та неприємних запахів.

Слід зазначити, що озон "є діючою речовиною з біоцидною дією, що класифікується як дезінфікуючий засіб для поверхонь і питної води. Хоча повна оцінка ще не завершена, на поточний момент вже доступна широка база даних, що підтверджує його мікробіоцидну ефективність також у випадку взаємодії з вірусами. Найближчим часом очікується офіційне визнання озону на європейському рівні." – продовжує INAIL – "озон можна вважати дезінфікуючим агентом." У звіті iss-Covid-19 n. 56/2020, підготовленому Istituto Superiore di Sanità разом з INAIL, ви знайдете все в деталях.
  • Природний: озон - це газ, що складається з трьох молекул кисню, що утворюється в стратосфері під дією природних чинників, таких як ультрафіолетові промені і блискавки;
  • Екологічно чистий: озон дезінфікує, використовуючи тільки свої природні окислюючі властивості, без необхідності будь яких добавок, миючих та хімічних дезінфікуючих засобів;
  • Економічний: для генерації озону достатньо електричного розряду та кисню. Озон потенційно небезпечний, як і всі миючі та дезінфікуючі засоби. Але, якщо генератор озону правильно виготовлено та сертифіковано, тобто з дотриманням зазначених вченими показань і концентрацій, це не завдає шкоди людям, речам і тваринам і не пошкоджує тканини, меблі, обладнання та техніку. На відміну від хімічних дезінфікуючих засобів (хлор, солі амонію і такі інші) озон не призводить до вивільнення різноманітних хімічних сполук у повітря та не залишає осаду на поверхнях.
  • Ефективний: у науковому світі існує широка доказова експериментальна база, що свідчить про біоцидну ефективність озону в найрізноманітніших секторах і сферах застосування. Прикладом є згадані в бібліографії вищезазначеної Доповіді n.25/2020 Istituto Superiore di Sanità «Тимчасові рекомендації щодо санітарної обробки закладів у надзвичайній ситуації пандемії CoVID-19: поверхні, меблі в приміщенні та одяг».
  • Швидкодіючий: будучи газом, озон поширюється всюди з надзвичайною швидкістю. Він проникає глибоко у матеріали та досягає навіть самих недоступних місць. Він діє одночасно на всіх поверхнях, присутніх у закритому приміщенні, вбиваючи або дезактивуючи всі мікроорганізми, з якими він стикається, де б вони не були.
Озон повинен вироблятися на місці під час використання, за допомогою відповідного генератору озону. Але як правильно вибрати озоногенератор? Як розібратися у великій кількості генераторів, які з'явилися на ринку під час пандемії, виробники яких часто просто намагаються використати складну поточну ситуацію задля власного збагачення? У Sanity System ми виробляємо і постачаємо на міжнародний ринок професійні озоногенератори з 2010 року, і ми почали нашу діяльність, коли санітарна обробка і дезінфекція озоном в Італії та світі ще не була настільки поширена, як сьогодні. Ми були справжніми піонерами в області застосування озону.
sanity-systems-education-3
Завдячуючи нашому досвіду, ми можемо запропонувати найкращі генератори озону, тому що:
Вони італійські: в Італії правила, як правило, більш жорсткі, ніж в інших країнах. Це забезпечує високі стандарти якості, ефективність обладнання, але також безпечність для людини і навколишнього середовища.
Вони безпечні: всі наші озоногенератори виробляють тільки ту кількість озону, що необхідно для зменшення кількості присутніх в приміщенні мікробів та вірусів, відповідно до значень, визначених італійською нормативною базою, щоб уникнути пошкоджень дихальної системи та слизових оболонок. Вони оснащені каталізатором, спеціальним приладом для нейтралізації залишкового газу, який фіксує надлишок озону та перетворює його в кисень наприкінці циклу обробки для гарантування безпеки оператора та інших людей. Озоногенераторами керує електронний блок управління, який забезпечує оптимальний контроль за процесом санітарної обробки: він дозволяє виробляти потрібну кількість озону (ні занадто багато, ні занадто мало), планувати правильний час дії газу в процесі дезінфекції без руйнівного впливу на об'єкти в приміщенні.
Вони професійні: наша продукція – це не простий прилад, а професійна техніка, призначена для дезінфекції робочого середовища щоб допомоги підприємствам та установам захистити здоров'я клієнтів, співробітників і всіх нас.
Вони сертифіковані: в Sanity System ми тестуємо нашу продукцію більше 10 років, користуючись для цього послугами незалежних органів сертифікації та університетів. Ми сертифікували нашу продукцію для роботи у найрізноманітніших середовищах, від повітря до води, від поверхонь до об'єктів (масок, засобів індивідуального захисту) і в різних секторах ринку, від автомобільних дилерів до установ охорони здоров'я.
Вони рекомендуються лікарями: під час 7-го Міжнародного конгресу присвяченого інфекційним та тропічним захворюванням (Congresso Internazionale Amit – Argomenti di malattie infettive e tropicali) – озоногенератор «Sany Water Plus» був рекомендований як пристрій для вирішення проблеми високого ризику передачі інфекційних захворювань та наявності резистентної до антибіотиків мікробіотичної флори в закладах охорони здоров'я. У 2019 році Міжнародний журнал інфекційних захворювань, популярний журнал присвячений темі інфекційного контролю, охарактеризував озоногенератор «Sany Water Plus» як «засіб для зниження інфекційного ризику в області медико-санітарного обслуговування».
Вони відзначені нагородами: ми виграли премію ANGI за «найкращі італійські інновації 2018 року в категорії «Енергетика та навколишнє середовище» та нагороду «100 італійських передових компаній» як «найкращі італійські інновації в категорії екологічної санітарної обробки».
  1. Новини
  2. Як зробити навчальні заклади безпечними у період пандемії