LoRaWAN для IoT. Огляд рішення LoRa в ELKO Smart Center

LoRaWAN - технологія, що застосовується в комплексних рішеннях IoT для збору і обробки даних з розподілених датчиків.
Представляємо комплексне рішення по збору та обробці даних з розподілених датчиків з використанням технології LoRaWAN на базі обладнання Nordic Automation Systems (NAS).

Рішення складається з набору датчиків, що працюють від батарей і забезпечені бездротовим інтерфейсом LoRa, та базової станції (шлюзу), яка приймає дані від датчиків і передає їх на сервер або в хмару для подальшої обробки та аналізу.

За рахунок використання вузької смуги передачі і великих інтервалів між передачею показань досягається висока енергоефективність датчиків.

Отримати консультацію спеціаліста з технології LoRaWAN >>

Замовити комплектуючі для вашого IoT рішення >>
Низька потужність і великі інтервали між передачами даних роблять такі датчики надзвичайно енергоефективними. Вони можуть працювати від однієї батареї 5-7 років, а іноді навіть і більше. За принципом «Включив і забув - і тільки збираєш дані!». Технологія LoRaWAN виявилася настільки вдалою, що швидко знайшла своє застосування в різних галузях
Володимир Гук Менеджер з розвитку проектної дистриб'юції ELKO Ukraine
Середній термін роботи датчика від батареї становить 5-7 років, а в окремих випадках до 10 років.
Ліцензування радіочастотного діапазону, що викристовується технологією LoRaWAN, не потрібно. Таке рішення може використовуватись як на рівні міста / району, так і в окремому приватному об'єкті.

Технологія може бути використана в ЖКГ, сільському господарстві, міській інфраструктурі, на великих об'єктах, таких як виставкові центри і парки розваг, тощо.

У контексті оптимізації комунального господарства особливий інтерес викликають бездротові лічильники газу, води та електрики, які можуть використовуватися для оперативного і високоточного обліку витрати ресурсів.

Компанія ELKO Ukraine готова допомогти своїм партнерам у підготовці та запуску пілотного проекту на майданчику у замовника. Демонструється в центрі компетенції ELKO Smart Center.
LPWAN (енергоефективна мережа далекого радіусу дії) - це широкий термін, що охоплює кілька реалізацій і протоколів, як з відкритим вихідним кодом, так і закритих (пропрієтарних) розробок.

У той час як інші технології бездротового зв'язку, такі як Bluetooth і BLE (а в деякій мірі Wi-Fi і ZigBee), неможливо встановити для передачі даних на великі відстані, LPWAN, зокрема така її реалізація, як LoRaWAN, навпаки, забезпечує обмін невеликими обсягами даних на значній дистанції.

Технологія, яка використовується в мережі LoRaWAN™, призначена для підключення недорогих датчиків на батарейках, що працюють на великих відстанях в жорстких умовах, які раніше були занадто складними або дорогими для підключення.

Завдяки значній проникаючої здатності сигналу, шлюз LoRaWAN ™, розміщений на будівлі або вежі, може підключатися до датчиків або лічильників, розташованих більш ніж в 16 кілометрах або, наприклад, що знаходяться в підвалах, а в деяких випадках - під землею.
 • Розумне місто: управління трафіком, паркінгами, освітленням; контроль споживання (вода, газ, тепло, електрика і т.д.); моніторинг якості повітря, повеней, стану мостів, міської рослинності.
 • Аеропорт: відстеження розташування техніки, багажних візків, співробітників, транзитного вантажу і багажу.
 • Раннє виявлення пожеж: моніторинг N2, CO, CO2, PM10; швидке виявлення змін температури і вологості; виявлення і підрахунок грозових розрядів (блискавок/громів); оповіщення в реальному часі.
 • Управління будинками: моніторинг температури, вологості, якості повітря, витоків, споживання ресурсів, присутності на робочому місці; управління входом в будівлю (віртй турнікет); управління освітленням; розумні рекреаційні приміщення і ліфти; системи зворотного зв'язку.
 • У сільському господарстві: відстеження активів, моніторинг навколишнього середовища, іригація/моніторинг вологості грунту; розумне управління водою; точне землеробство; боротьба з шкідниками; відстеження та моніторинг стану худоби; віддалене управління обладнанням; розумне рибництво і т.д.
 • Нафтогазова галузь: безпека працівників; контроль гирла свердловини / нафтової вишки; моніторинг трубопроводів; профілактичне обслуговування; відстеження активів і віддалений моніторинг; моніторинг навколишнього середовища і паливних цистерн; цілісність активів.
 • Логістика і трекінг: відстеження піддонів, контейнерів, вагонів, транспортних засобів, активів, тварин; безпека працівників; Geo-fencing; управління запасами; розумне складування, автоматизація процесів; моніторинг використання машин і механізмів (профілактичне обслуговування).
 • Розумний офіс: рішення для моніторингу та управління зайнятістю приміщення, координації та обліку
 • зустрічей і аналізу статистичних даних.
 • Широкий асортимент LoRaWAN™ hardware & software
 • Команда професіоналів допоможе побудувати систему під ваші індивідуальні завдання
 • Реальний практичний досвід і знання технологій
 • Можливість протестувати LoRaWAN™ рішення в нашому Smart Center
 • Можливість запуску пілотного проекту для тестування ефективності рішення
Nordic Automation Systems (NAS) - комплексні рішення для анализу, мониторингу і управління, в сфері Интернета Речей (IoT), на базі технології LoRaWAN.

TEKTELIC - визнаний постачальник шлюзів, датчиків і кастомних додатків на базі технології LoRaWAN, у тому числі, рішень для впровадження Розумнного офісу.
 1. Новини
 2. LoRaWAN для IoT. Огляд рішення LoRa в ELKO Smart Center