Як захистити хмару: загрози і протидія

Expert_Chornenkiy_Roman_ELKO
Видання «МтБ» звернулося за коментарем про стан справ у сфері кібербезпеки та хмарних технологій до керівника напрямку кібербезпеки ELKO Ukraine Романа Чорненького.
Інструментів для захисту хмарних ресурсів стає дедалі більше, але гарантувати цілковиту безпеку все одно складно. Початок десятиліття ознаменувався прискоренням цифрової трансформації, коли пандемія змусила компанії та працівників перейти до віддалених та гібридних режимів роботи, а це, своєю чергою, зумовило міграцію корпоративних даних і програм до хмар. Коли ж лихі часи для світу минули, в Україні, як і сто років тому, все лише починалося.

Після 24.02 вітчизняні компанії гарячково заходилися переносити свої навантаження, частково або повністю, на хмарні майданчики: як публічні, так і приватні. Проте нові технології — це й нові ризики, в даному разі пов’язані з неавторизованим доступом до ресурсів, витоком даних, і порушенням роботи застосунків. Загалом природа загроз не змінилася, але з’явилось більше слабких місць. Частково їх закривають провайдери, але дещо мусять брати на себе користувачі, насамперед шифрування даних і управління доступом.
У найближчий час найбільшою загрозою стане вартість хмарних послуг, яку потрібно буде сплачувати замовникам. Від початку активних бойових дій хмарні провайдери надавали свої сервіси безкоштовно. Замовники почали використовувати сервіси більш активно. Прийде час, коли за надані сервіси доведеться сплачувати комерційну ціну, і вона буде вражаючою для більшості компаній. Необхідність зменшувати витрати може призвести до зворотної міграції інфраструктури у приватні датацентри. Ми знову отримаємо велику кількість гібридної інфраструктури, яку необхідно буде захищати, та відсутність бюджетів на такий захист. Технології захисту розвиваються з погляду на поверхню атак інфраструктури та ризики, які може принести той чи інший тип атаки. Звісно, хмара надає нападникам швидкість у діях. Отже, сторона захисту повинна мати інструменти реагування у реальному часі. Тому найближчим часом ми побачимо зростання швидкості реагування на атаки, розвиток рішень для моделювання поверхні атаки та інструменти, що реалізують фреймворк Zero Trust у різних його проявах
Роман Чорненький Керівник напрямку кібербезпеки ELKO Ukraine
З приводу консультацій щодо рішень для кібербезпеки звертайтесь до спеціалістів ELKO Ukraine.
За матеріалами «МтБ»
  1. Новини
  2. Як захистити хмару: загрози і протидія