Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Чим цікаві захищені платформи Getac?

Getac-Family_202009_LR
Захищений комп'ютер – пристрій, який купують не тільки тому, що він круто виглядає. Потрібно розуміти, що ця техніка створюється не для широкого використання і, швидше за все, пересічний споживач ніколи не купить собі ні такого планшету, ні такого ноутбука. Все тому, що вибираючи платформу для роботи в екстремальних умовах, доводиться жертвувати практичністю або продуктивністю на користь здатності виживати в недружньому для цифрової техніки середовищі – там, де екстремальні температура і вологість, а також присутні механічні та, можливо, хімічні впливи. Лише захищені рішення гарантують людям в уніформі і службам швидкого реагування довготривалий надійний зв'язок і працездатність в життєво-важливих циклах людської діяльності.
Мобільна техніка, що відповідає сертифікатам MIL-STD, знаходить найрізноманітніше, часом навіть несподіване, застосування. Зупинимося на деяких моделях, розроблених Getac Technology – одним з провідних постачальників захищених платформ, більшість найважливіших компонентів для яких, включаючи корпуси, виробляються самою компанією.

Getac Technology – одна з ключових дочірніх компаній в холдингу MiTAC-Synnex Business Group, третьої за величиною IT-корпорації на Тайвані, інтереси якої простираються від контрактного виробництва мобільних платформ і до ресторанного бізнесу. За виробництво спеціальних пристроїв для військово-службового застосування, спецслужб і сектора громадської безпеки, а також для комерційного використання у транспорті, промисловості та охороні здоров'я відповідає спільне з GE Aviation підприємство (дочірній бізнес General Electric). Власне, тому і Getac.
Продукція Getac Technology – це, перш за все, високонадійні комп'ютерні платформи, що відрізняються особливою витривалістю і зберігають працездатність у найскладніших умовах, які тільки можна собі уявити. Особливість ноутбуків і планшетів марки Getac – у спеціальній конструкції LCD-матриці, що випускається під торговою маркою LumiBond. Вона підтримує фірмову технологію Sunlight Readable, за допомогою якої читання під прямим сонячним промінням продовжує залишатися комфортним, а ємнісний сенсор не втрачає чутливості навіть при дотиках рук у рукавичках.

Поряд з високими оптичними характеристиками, конструкція LumiBond захищає екран від подряпин і механічних впливів, завдяки використанню композитного матеріалу, що заповнює простір між LCD-матрицею і сенсорною панеллю, що також виключає конденсацію вологи всередині екрану. Найбільший ефект від застосування LumiBond видно неозброєним поглядом: світлодіодне підсвічування формує яскраве і контрастне зображення в сонячний день, пригнічуючи засвічення і можливі відблиски, перевершуючи за цими параметрами всі відомі аналоги. У підсумку, яскравість досягає рекордних 1400 ніт (на тлі 250-500 ніт, стандартних для більшості ноутбуків).
Залежно від прийнятих заходів обережності, що диктуються сферою застосування, визначається кілька рівнів захисту мобільних платформ. Найбільш високий серед них – повністю захищений ноутбук або планшет. Це мобільний пристрій у максимально міцному і водночас легкому корпусі з магній-алюмінієвого сплаву, із здатністю протистояти впливу надзвичайно жорстких умов зовнішнього середовища. Допуск до експлуатації повністю захищених платформ регламентується стандартами військової прийомки MIL-STD-810G та MIL-STD-461G, а часто і сертифікатом Європейської комісії e-Mark, якщо мова йде про застосування на транспорті.
Типовий представник цього сімейства Getac B360 доступний з процесорами Intel 10-го покоління Core i5/i7. Його оперативна пам'ять нарощується модулями SO-DIMM до 64 ГБ. Платформа допускає підключення до двох NVMe-накопичувачів ємністю 1 ТБ і оснащена 13,3-дюймовою сенсорною IPS-панеллю LumiBond з роздільною здатністю 1920×1080 пікселів.
Getac_b360
Модель B360 зацікавить користувачів, які вважають повністю захищені ноутбуки занадто громіздкими і шукають портативні пристрої цього рівня. При реалізації таких масо-габаритних параметрів Getac довелося піти на компроміс у комплектації платформи акумуляторними батареями – їх дві, із загальною ємністю 46,6 Вт/год, і обидві з можливістю «гарячої» заміни. З огляду на дуже яскравий екран LumiBond, це не так вже й багато, навіть для дуже економних чіпів Intel нового покоління. Сам дисплей тепер не традиційно прямокутний, а широкоформатний з пропорціями сторін 16:9. Незважаючи на свою міцну конструкцію, у закритому стані товщина пристрою складає всього 3,4 см і важить ноутбук, як для пристроїв такого рівня, напрочуд мало – 2,32 кг.

Клавіатура у B360 на вигляд звичайнісінька, але клавіші на мембранній основі мають зручний хід і підсвічуються червоними світлодіодами, що зовсім не зайве у нічний час та в сутінках. Тачпад злегка притоплений, що зручно для роботи наосліп. Його сенсорна панель чутлива, як при одинарних дотиках, так і при використанні жестів. І, нарешті, Getac B360 постачається зі стилусом на гумовому спіральному шнурі. Стилус зберігається у слоті у лівому торці ноутбука і дозволяє максимально точно задіяти можливості сенсорного екрану, особливо в робочому середовищі, коли необхідно працювати в рукавичках.
Окремим рядком у характеристиках повністю захищених платформ вказується пило- та вологозахищеність, ступінь захисту яких визначається вимогами IP65/IP66. При цьому вони підтримують продуктивність у розширеному діапазоні температур, не реагуючи на їх перепади. Можна тільки припускати, з якими труднощами зіткнулися розробники повністю захищеного ноутбука Getac B360, оснащуючи його роз'ємами портів вводу-виводу. Адже, на відміну від споживчих пристроїв, захищені платформи повинні мати повний набір портів стандартного розміру. Герметизація і захист цих портів далеко не такі прості, як здаються. У Getac B360 для цього використовуються спеціальні пластикові дверцята з гумовими ущільнювачами складної конструкції. Оснащений з трьох сторін портами Getac B360, по суті, є мобільною робочою станцією.
Ще більше обчислювальної потужності пропонує Getac у повністю захищеній платформі X500-G3. Це мобільний комп'ютер, оснащений або процесорами сімейства intel Core (i5-7440HQ або Core i7-7820HQ), або ще більш продуктивним Intel Xeon. Ноутбук являє собою повнофункціональний мобільний ПК з великим 15,6-дюймовим екраном, у якому акцент зроблено на професійну графіку. Не дивно, що на базі Getac X500-G3 при комплектації процесором Xeon E3-1505M v6 розгортається мобільний сервер, здатний вирішувати будь-які завдання оперативно-тактичного управління.
Getac_x500
Громадянська професія X500-G3 може бути «заточена» на рішення задач гідрометеорології, картографії, геодезії, тощо. У ролі мобільної робочої станції для цього може бути задіяна інтегрована графіка Intel HD630, для більш навантажених додатків досить до речі виявиться дискетний графічний акселератор NVIDIA GeForce GTX950M з 4 ГБ відеопам'яті. У якості ОЗУ використовується швидка і ефективна пам'ять DDR4 з максимальним об'ємом 64 ГБ.

Два NVMe-накопичувача ємністю в 512 ГБ або 1 ТБ покликані забезпечити і гарну швидкодію, і живучість даних. У цьому питанні серверна версія пішла ще далі – вона може бути оснащена трьома накопичувачами, котрі конфігуруються як RAID 0, RAID 1 або навіть RAID 5.

USB-порти підтримують інтерфейс USB 3.0, що дозволяє відмовитися від колись обов'язкового FireWire. Додатковий акумулятор на 112 Вт·год є дуже доречним, тому що фактично подвоює час автономної роботи Getac X500-G3.
Коли для ефективної роботи потрібні пристрої, що дозволяють виконувати комп'ютерні завдання «на бігу», корисним може виявитися порівняно новий для захищених платформ форм-фактор – ноутбуки-трансформери, що допускають поділ екрану і док-станції. Фактично, мова йде про захищений планшет із сенсорним дисплеєм. Типовий представник цього класу пристроїв – 10-дюймовий планшет Getac UX10, який вже добре зарекомендував себе на роботі у службах екстреної медичної допомоги, у комунальному господарстві та вирішенні ряду виробничих завдань.
getac_ux10
Ноутбук-трансформер Getac UX10 можна використовувати і як захищений планшет, і як повнофункціональну мобільну платформу разом з клавіатурою і додатковими портами. UX10 комплектується нехай і не найновішими, але все ж досить продуктивними чотирьохядерними процесорами Intel Core 8-го покоління. Його 10-дюймовий IPS-екран забезпечує роздільну здатність 1920×1200 і високу яскравість у 1000 ніт, яка є цілком комфортною, хоча і поступається топовій моделі Getac B360. Зрозуміло, що є і 10-точковий ємнісний мультитач, і стилус з твердим наконечником, і додатковий активний діджитайзер.

Getac UX10 комплектується акумулятором 46,6 Вт·год, маючи в запасі додаткову батарею 99,8 Вт·год. Як повністю захищена платформа, планшет допускає «гарячу» заміну батарей. Незважаючи на невелику масу, характеристики міцності Getac UX10 – на найвищому рівні. Це пристрій з елегантним і цілеспрямованим дизайном, у якому форма підпорядкована функціональності. Для перенесення зібраного трансформера є дуже зручна ручка, закріплена чотирма товстими болтами з магнієвого сплаву.

Особливе значення має герметизація і захист портів мобільної платформи. Як і повністю захищений ноутбук Getac B360, планшет оснащений продуманими захисними дверцятами з фіксацією. Дверцята з внутрішнім гумовим ущільнювачем щільно прилягають до корпусу і надійно захищають пристрій від зовнішніх впливів.
У Getac є і більш бюджетні рішення – напівзахищені мобільні пристрої. Їх іноді ще називають напівжорсткими за рахунок посиленої конструкції корпусу, яка істотно міцніше офісних платформ, але не вимагає дорогих елементів, властивих повністю захищеним ноутбукам.

Дані пристрої, типовим представником яких є Getac S410 S3, експлуатуються здебільшого в польових умовах, нехай і не настільки екстремальних, як їх дорогі аналоги. Вони мають гарний пило-вологозахист, є стійкими до вібрацій і комфортними для роботи у будь-який час доби. Хоча ударостійкість напівзахищених ноутбуків і не є критичною характеристикою, Getac S410 S3 цілком стерпно реагує на падіння з невеликої висоти і добре переносить механічний вплив у процесі роботи.
Getac-s410
Вибір процесорів для напівзахищеного ноутбука S410 G3 ширший, ніж у більш іменитих побратимів: можна використовувати і економні Intel Core i3, і прагматичні Core i5, і продуктивні Core i7 восьмого покоління. Підсистема зберігання SATA SSD, як правило, стартує з ємності 256 ГБ з можливістю розширення до 1 ТБ. В наявності штатні інтерфейси HDMI, USB 3.0, Ethernet RJ-45. Функціональність платформи можна розширити за рахунок роз'єму для SIM-карти, VGA, LPT, USB Type-C і ще одного Ethernet-порту.
Захищені ноутбуки та планшети знайшли свою споживчу нішу, тому що працювати під проливним дощем або на валунах, в холоднечу чи в спеку – це їхнє призначення. Подібні випробування диктують вибір надійних помічників, здатних вирішувати комп'ютерні завдання у будь-якій ситуації. Для кожної з них Getac може запропонувати платформу, оптимальну і за ціною, і за продуктивністю.

З питань надання консультацій ви можете звертатися до компанії ELKO, офіційного дистриб'ютора продуктів Getac в Україні.
  1. Новини
  2. Чим цікаві захищені платформи Getac?