Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Блоки живлення FSP Group для промислової автоматизації

FSP_PSU_Industry_ua
На відміну від звичайних комп'ютерів, що живуть у «курортних» умовах кондиціонованих офісних приміщень і навіть серверних пристроїв, що працюють в жарких та тісних, але чистих серверних кімнатах, комп'ютери промислового класу призначені для роботи в умовах підвищеного забруднення, вібрацій, різних температур, часто, з нестабільним забезпеченням електрикою.
При цьому від надійної роботи пристроїв промислового класу залежить тривалість і якість роботи досить дорогого обладнання, вихід якого з ладу може спричинити не тільки прямі, але й набагато більші супутні витрати. Наприклад, вартість одного дня затору на міський магістралі через що вийшов з ладу світлофора або дня простою важливого верстата на виробництві.

Тому вимоги до індустріальних блоків живлення по якості вихідного струму і тривалості роботи значно вищі, ніж до звичайних пристроїв.

Особливо це відноситься до пристроїв промислової автоматизації та для експлуатації на відкритому повітрі, сюди можна віднести:
• промислові комп'ютери;
• серверне обладнання;
• вбудовані електронні пристрої;
• інтернет кіоски/термінали, вони ж панельні комп'ютери;
• мережеве обладнання для промисловості;
• промислові мережі Ethernet;
• і т.д.
FSP Group пропонує три блоки живлення для сегмента промислової автоматизації: FSP300-50FFB, FSP500-50WCB, FSP500-50UCB, виготовлені у різних форм-факторах:
• FLEX ATX;
• 1U;
• 2U.
Незважаючи на зовнішні відмінності, у них багато спільного. Зазначені блоки живлення відносяться до імпульсних пристроїв промислового рівня. У кожному реалізована схема APFC (активної корекції коефіцієнта потужності). Це дозволяє зменшити паразитну реактивну потужність, збільшивши коефіцієнт орієнтовно з 0,55 до 0,96. Це не сильно важливо для звичайного споживача, але використання блоків живлення з APFC в масштабах виробництва істотно зменшує навантаження на електричну мережу підприємства, що дозволяє використовувати дроти та інші елементи з меншими параметрами по струму, що, в свою чергу, дає суттєву економію у витратах на виробництво. Як додаткова перевага, застосування APFC робить блоки живлення менш чутливими до нестабільної напруги і розширює робочий діапазон вхідних напруг.

Лінійний вхід пристроїв захищений запобіжником, що дозволяє скоротити і витрати на ремонт, і час відновлення у випадку збоїв на лінії електричної мережі. Всі блоки 100% тестуються на предмет електробезпеки. Також всі блоки успішно проходять спеціальний тест для пристроїв промислового класу на роботу без збоїв і загорянь при 50 градусах Цельсія, а якщо температура не перевищує 25 градусів, їх час напрацювання на відмову (MTBF, Mean Time Between Failures) становить близько 100 тисяч годин, або 11 з половиною років.

Як відомо, центральну роль у роботі будь-якого імпульсного блоку живлення грають трансформатори. Для отримання високої електричної міцності, об'ємного опору і малих діелектричних втрат у трансформаторах блоків живленнях, призначених для промислових виробництв, FSP Group використовує трансформатори з вакуумною обмоткою, вміст вологи в ізоляції обмотки яких мінімальний.
Конденсатори у таких блоках живлення – від японських виробників, що вже історично ототожнюються з надійністю і довгим терміном служби.

Ці блоки живлення не тільки забезпечені автоматичними захистами від короткого замикання (SCP, Short Circuit Protection), і перенапруги (OVP, Over Voltage Protection), а й від перегріву (OTP, Over Temperature Protection) і перевищення по споживаному струму (OCP, Over Current Protection), що дозволяє не просто врятувати підключене до нього обладнання навіть у разі серйозних проблем, але і самостійно відновити подачу напруги при зникненні проблеми.
Для додаткового охолодження блоки забезпечені внутрішніми вентиляторами і мають низькі показники пульсації і шуму, відповідають стандарту EN62368, а також мають сертифікат 80 PLUS Bronze.
fsp_art_1
Як відомо, компанія FSP оголосила про розробки у напрямку компактного блоку живлення в малому форм-факторі та компактних серверів 1U в 2001 році – згодом вони були об'єднані у стандарт FLEX. На сьогоднішній день стандарт FLEX ATX є одним з основних пропрієтарних стандартів свого сегменту. Такі блоки живлення часто-густо можна зустріти у системах виробників, які є лідерами індустрії.
Незважаючи на невелику початкову розрахункову потужність таких блоків живлення: від 180 до 270 Вт, на сьогоднішній день популярні блоки живлення 250-350 Вт, а від FSP Group вже доступні блоки живлення стандарту FLEX ATX потужністю 500 Вт.

Це найменший блок живлення у даному сегменті, але по лінії +12В він у змозі впоратися з навантаженням в 24А (пікова потужність 288 Вт). Крім того, він розрахований на вхідну напругу 115В / 230В. Сфера застосування цього блоку живлення – скрізь де є потреба у компактному і надійному джерелі живлення: пристрої\контролери промислової автоматизації, накопичувачі і робочі станції (в першу чергу, на виробництвах).

Якщо подивитися більш широко, то у форматі FLEX представлені потужностю від 100 Вт до 850 Вт. З таким широким вибором можна реалізувати практично будь-який проект!
fsp_art_2
Він уже трохи більший за розміром і спочатку був розрахований на вищу, ніж попередня модель, потужність.
Характерна відмінність – два 40-мм вентилятора (один подає повітря, другий – відводить). У даному блоці вже є фізичний вимикач, що додає зручності при обслуговуванні обладнання.
Блок живлення FSP500-50UCB так само розрахований для вхідної напруги 115В / 230В (у діапазоні 90 ~ 230 Vac), що робить його універсальним рішенням для багатьох систем промислової автоматизації.
Сфера застосування цього блоку живлення – будь-які пристрої промислової автоматизації, робочі станції, сервери, що вимагають надійного і ефективного 1U блоку живлення.
Аналогічно у лінійці можна знайти подібні моделі, але з потужностями 400 Вт і 300 Вт Але "300-тий" блок живлення буде вже тільки з одним вентилятором. Менша потужність - менш суворі вимоги до системи охолодження.
В цілому, компанія FSP представляє широкий вибір промислових блоків живлення в форматі 1U, потужністю від 300 Вт до 700 Вт.
FSP500-50WCB: 500-ватний блок живлення у форм-факторі 2U з 7-ми см вентилятором
fsp_art_3
Там, де дозволяє об’єм пристрою і його температурні режими, можна використовувати більш доступне рішення – 2U промислові блоки живлення.

Укомплектовані 70-мм нагнітаючим вентилятором і фізичним вимикачем, ці блоки живлення працюють з таким же широким діапазоном вхідних напруг, як і їх колеги меншого розміру - 90 ~ 230 Vac.
Сфера застосування даних блоків живлення – сервери, робочі станції та інші пристрої для промислової автоматизації які допускають установку 2U блоку живлення.
Отже, за сукупністю факторів можна стверджувати, що у блоках живлення FSP Group для промислових виробництв враховані всі сучасні вимоги та тенденції, що робить їх використання вигідним і комфортним як для інсталятора системи автоматизації, так і для самого замовника.
  1. Новини
  2. Блоки живлення FSP Group для промислової автоматизації