Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Експертна думка ELKO про тенденції в інтелектуальному відеоспостереженні

Які основні тенденції на ринку рішень для систем охоронного відеоспостереження в Україні? З таким питанням спеціалізований журнал «Мережі та Бізнес» звернувся до нашої компанії.
Сергій Войцеховський, продакт-менеджер із систем безпеки ELKO Ukraine, надав експертну думку журналу «Мережі та Бізнес» про основні тенденції та перспективи розвитку українського ринку систем відеоспостереження на найближчий рік.
Sergey_Voitsekhovskiy
Сергій Войцеховський: У квітні 2016 року шведська компанія Axis Communications представила масштабований аналітичний застосунок для захисту периметра Axis Perimeter Defender, що відрізняється високою точністю виявлення і мінімальною кількістю помилкових сигналів тривоги, особливо в разі використання з телевізійними камерами.
Застосунок одночасно підтримує декілька сценаріїв виявлення: вторгнення, гультяйство і перетин зони з умовою, дозволяючи розрізняти людину чи автомобіль. Ключовою особливістю застосунку є те, що він аналізує відео безпосередньо в мережевий камері, позбавляючи від необхідності купувати сервер відеоаналітики, завдяки чому досягається високий рівень відмовостійкості системи за низьких вимог до мережі та енергоспоживання. Виконуваний у камері застосунок дозволяє перетворити її на автономний інтелектуальний пристрій — навіть у разі відсутності з’єднання із сервером відеоспостереження або неуважної роботи оператора камера сама зможе надіслати повідомлення, активувати вихідний порт, надіслати команду на поворотну камеру або рупорний гучномовець.

Окремо хотілося б відзначити вдосконалену технологію стиснення зображення Axis Zipstream 2, що вийшла в червні 2016 року і дозволяє істотно знизити вимоги до пропускної здатності мережі та обсягу зберігання даних, використовуючи широко розповсюджений і сумісний стандарт стиснення H.264. Принцип дії алгоритму полягає в аналізі та оптимізації відеопотоку в режимі реального часу завдяки таким функціям, як динамічні зони інтересу (обличчя, татуювання та номерні знаки автомобілів зберігаються в кращій якості, ніж, наприклад, стіни, газони і рослинність), динамічне регулювання відстані між опорними кадрами (дозволяє знизити потік під час неінтенсивного руху), а також динамічною кадровою частотою (якщо відеокамера веде спостереження за статичною сценою, то частота кадрів і потік знижуються практично до нуля). Часто досвідчені замовники побоюються втратити важливі записи через некоректну роботу детектора руху і вимагають вести запис у постійному режимі, що призводить до великих витрат на систему зберігання даних. У таких ситуаціях технологія стиснення Axis Zipstream 2 — незамінний помічник.

Ще одне важливе оновлення з’явилося в лінійці програмних систем відеокерування від лідера ринку, датської компанії Milestone Systems — запатентована технологія SVQR (Scalable Video Quality Recording — відеозапис зі змінною якістю), що дозволяє адаптувати передачу відеоданих по слабких каналах зв’язку та істотно знизити витрати на віддалену систему зберігання). Основна ідея полягає в тому, що відеозаписи у високій якості зберігаються локально (на карті пам’яті камери або проміжному сервері), а на центральну систему зберігання передається другий потік від камери в низькій якості. При цьому вручну, за командою оператора, автоматично за розкладом (наприклад, вночі) або за подією (наприклад, від системи контролю доступу або відеоаналітики) центральний сервер витягне необхідний відеозапис у високій якості з карти пам’яті віддаленої камери або проміжного віддаленого сервера і замінить нею вже наявну частину архіву в центральній системі зберігання. Переваги такого підходу — це гарантована передача по слабких каналах відео в реальному часі та накопичених відеоархівів, а також бюджетне довгострокове зберігання відеозаписів у необхідній якості для швидкого доступу із центру моніторингу.
Сергій Войцеховський: На сьогодні ми бачимо постійно зростаючий попит на системи розпізнавання облич і автомобільних номерів, а також аналітику для роздрібної торгівлі. Крім того, мережеві камери все частіше виконують функції інтелектуальних датчиків для підрахунку і виявлення об’єктів (людей, автомобілів, вагонів), аналізу дорожньої обстановки тощо.
Сергій Войцеховський: Ми бачимо невелике зниження на деякі моделі відеокамер, переважно за рахунок здешевлення вартості електронних компонентів. У деяких випадках може йтися про банальну конкуренцію між виробниками.
Український замовник почав розуміти, що гарні продукти не можуть бути безкоштовними. Хоча сьогодні, звичайно, не всі готові купувати дороге аналітичне ПЗ. Зазвичай ключову роль в ухваленні рішення про придбання продукту відіграє чіткість розуміння замовником того, яке завдання він намагається вирішити за допомогою відеоаналітики і які вигоди він від цього отримає.
Сергій Войцеховський: Є, але невеликий. Ми бачимо три основні проблеми: недовіра деяких замовників до зберігання своїх відеоархівів на чужих серверах, негарантована доставка відео в разі проблем із мережею, а також відсутність єдиного рішення для зручного підключення відеокамер будь-яких виробників.
Ознайомтеся з підсумками дослідження ринку систем охоронного відеоспостереження, підготовленого журналом «Мережі та Бізнес» № 4, 2018.
  1. Новини
  2. Експертна думка ELKO про тенденції в інтелектуальному відеоспостереженні