Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

ELKO Ukraine на Kyiv Smart City Forum 2018: нові технології для комфорту і безпеки міст

ELKO_KSCF
ELKO Ukraine в межах традиційного міжнародного Kyiv Smart City Forum представила серію рішень для створення «розумної» і безпечної інфраструктури міста. Одні системи вже експлуатуються різними муніципалітетами на території нашої країни, інші демонструвалися вперше.

Відзначимо, що цього року Kyiv Smart City Forum 2018 зібрав під своїм дахом понад 2000 осіб, в тому числі понад півсотні українських та зарубіжних експертів, які ділилися кращим досвідом у сфері облаштування життя сучасних міст і оснащення їх найпередовішими цифровими технологіями. При цьому ELKO Ukraine спільно з Lenovo Data Center Group — традиційними учасниками заходу — виступили в ролі золотого партнера.

Серед великої кількості рішень, розглянутих під час форуму, на окрему увагу заслуговує система автоматизованої оплати проїзду, що впроваджується в столиці та поки що працює в тестовому режимі. Про її переваги розповідав особисто мер Києва Віталій Кличко. Нагадаємо, що основою рішення став програмно-апаратний комплекс, створений естонською компанією Ridango, дистриб’ютором якої в Україні є ELKO Ukraine.

Система дозволяє реалізувати схему єдиного електронного проїзного квитка для всіх видів міського транспорту. З цією метою в автобусах, тролейбусах і трамваях встановлюються спеціальні комплекти, що складаються з керуючих комп’ютерів, валідаторів, терміналів водія та інформаційних табло, для контролерів також передбачені спеціальні мобільні термінали. На першому етапі оплата проїзду здійснюватиметься за допомогою безконтактної магнітної картки, QR-коду (разового паперового квитка) або смартфона.
Єдиний електронний проїзний — це вже звична практика в більшості міст ЄС. Така система дозволяє зробити процес користування міським транспортом більш зручним, безпечним і контрольованим, що врешті-решт вигідно всім — як пасажирам, так і керуючим компаніям.
Арго Верк Директор із продажів Ridango
9
Спробувати систему в роботі можна було безпосередньо на виставковому стенді ELKO Ukraine, де були розгорнуті демонстраційні зони, що охоплюють більшість актуальних розробок для систем Smart City/Safe City. Крім «електронного квитка» тут можна було побачити в дії систему відеоспостереження на базі обладнання Axis Communications і відеоаналітики (з розпізнаванням облич, автомобільних номерів, інструментарієм швидкого перегляду та аналізу відеоматеріалів тощо), засоби аварійного оповіщення, системи контролю доступу, «розумні» рішення на базі технології LoRaWAN і багато чого іншого.

Окрім того, фахівці ELKO демонстрували спеціальні інфотермінали 2N IP Safety, основне призначення яких — дати можливість швидко звернутися по допомогу в екстреному випадку. Така система являє собою фізично захищений комунікатор, що підключається до системи зв’язку і дозволяє викликати екстрені служби в будь-який час доби. Ці рішення успішно використовуються в багатьох містах ЄС.

«Розумне» міське освітлення — ще один невід’ємний атрибут концепції Smart City. Рішення стали повсюдним явищем у країнах Західної Європи, в Україні вони теж поступово набувають популярності. Приклад такого типу системи можна було побачити на стенді ELKO Ukraine. Йдеться про розробки визнаного світового лідера в галузі освітлення — компанії Signify (в минулому — Philips Lighting). Зокрема, на стенді були представлені «розумні» світильники RoadFlair і DigiStreet. «Розумними» ці світильники робить можливість підключення до хмарної системі керування CityTouch, що дозволяє не тільки збирати статистику роботи та керувати кожним світильником індивідуально, але й інтегрувати освітлення з іншими міськими системами, такими як відеоспостереження, керування трафіком, охоронна сигналізація тощо. Використання подібної системи не лише значно скорочує експлуатаційні витрати міста і полегшує керування світлом, але й сприяє значному зниженню дорожніх пригод і злочинів.
Kyiv Smart City Forum — один з найважливіших галузевих заходів, що проходять в Україні. Розробки, що представляються в межах форуму, мають велике соціальне значення. Тому так важливо, щоб усі рішення були якісними, надійними, апробованими, з підтвердженою ефективністю. Саме такі системи були представлені компанією ELKO і її партнерами. Багато розробок уже знайшли застосування в тих чи інших сферах життя нашої країни, і це тільки початок. Міста України стають розумнішими, і ELKO знаходиться в авангарді цього процесу.
Анжеліка Рубєжова Директор ELKO Ukraine
21
Під час пленарної частини Kyiv Smart City Forum менеджер з розвитку проектної дистрибуції ELKO Ukraine Олег Мельничук ознайомив учасників форуму з перевагами побудови і використання бездротових цифрових мереж передачі даних інтернету речей на базі LoRaWAN. Серед важливих аспектів цієї радіотехнології — великий радіус дії, що досягає десятків кілометрів, екстремально низьке енергоспоживання датчиків, використання неліцензованих діапазонів частот і відносно низька вартість обладнання. Все це відкриває для LoRaWAN широке поле для застосування — від рішень для аграрного сектору і промисловості до комплексної автоматизації інженерної інфраструктури та комунального господарства мегаполісів.
  1. Новини
  2. ELKO Ukraine на Kyiv Smart City Forum 2018: нові технології для комфорту і безпеки міст