Вітаємо!
Скористайтесь іншим браузером, щоб переглянути наповнення цієї сторінки. Ми радимо використовувати Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge або Safari.

вул. Козацька, 120/4, корпус «Ж», 1-й поверх, Київ, 03022, Україна


+38 044 461 9670
elko@elko.ua

ELKO Security Day 2021 – фокус на відеоспостереженні

ELKO-Security-Day-2021-ua
Компанія ELKO Ukraine — один із найбільших українських дистриб'юторів споживчої електроніки, ІТ-продуктів та комплексних рішень, провела конференцію Security Day 2021, присвячену питанням безпеки, де виступили експерти компаній 2N, Axis, Bosch, IncoreSoft, Milestone Systems, Network Optix та SAIMOS. Захід відбувся у ELKO Smart Center.
Програму заходу відкрив виступ Петеріса Яновскіса, менеджера компанії Axis. Він нагадав, що цього року виповнюється 25 років після появи на ринку першої IP-відеокамери, розробленої Axis. У даний час бізнес компанії розвивається успішно: її оборот у 2020 році склав 1,2 млрд. дол., а штат налічує майже 4 тис. співробітників у більш ніж 50 країнах.

В активі Axis – безліч вперше впроваджених у камери відеоспостереження технологій, серед яких варто відзначити появу в 2000 році функції автономного розпізнавання руху в самому пристрої. Розвиваючи цей напрямок, у 2009 році компанія оприлюднила відкриту платформу ACAP, що дозволяє стороннім розробникам оснащувати камери виробника своїми програмними модулями. Сьогодні використовується вже четверте покоління ACAP. Апаратна платформа також активно розвивалася і до 2019 року у своїх камерах виробник встановлював сьоме покоління фірмових спеціалізованих чипів Axis ARTPEC-7. З їхньою допомогою у 2020 році була вперше запущена функціональність аналітики глибинного навчання Axis Object Analytics.

Взагалі, одним із найважливіших трендів розвитку систем відеоспостереження є перенесення функцій аналітики із серверів на кінцеві пристрої. Це дозволяє значно скоротити час прийняття рішення без участі людини та перейти від реактивного підходу до попереджуючого. Серед переваг обробки даних на борту камери варто відзначити покращену безпеку, оскільки дані не передаються каналами зв'язку. Крім того, робота йде з незжатим відео, що покращує якість розпізнавання.
Відеозапис доповіді компанії Axis "Інновації для більш розумного безпечного світу":
Завдання перенесення обробки відеопотоку на камери не така проста, оскільки доводиться враховувати невеликий форм-фактор цих пристроїв, що не дозволяє оснастити їх потужними обчислювачами. Тому задіяні алгоритми, з більш легкими моделями глибинного навчання, що вимагають меншого обсягу оперативної пам'яті та обчислювальної потужності. Допомогти у знятті цих обмежень покликано новий чип виробника ARTPEC-8, який підтримує роботу з глибинним навчанням. За словами представника Axis, цей процесор з'явиться у всіх лінійках відеокамер компанії.

Петеріс Яновскіс звернув увагу учасників заходу на можливість інтеграції камер Axis з її аудіосистемами, що дозволяє безпосередньо виводити зроблені попередньо записи, наприклад, із попередженнями при виявленні потенційних порушників периметра. Є також функція, що дозволяє виводити повідомлення чергового на центральному пульті управління. До складу рішення може входити і радар Axis D2110-VE для точної класифікації та відстеження об'єктів, що рухаються.

Петеріс Яновскіс повідомив про плани випуску наступного року мережевої світлозвукової сирени Axis D4100E, яку можна використовувати у складі комплексних рішень із підтримкою протоколу MQTT. Це дозволяє запустити її роботу, наприклад, у відповідь отримання повідомлення про відкриття дверей.
Продовжив знайомство з лінійкою рішень Axis Сергій Войцехівський, менеджер ELKO Ukraine із розвитку бізнесу систем безпеки. Серед представлених новинок зупинимося на найцікавіших: насамперед відзначимо анонсовану виробником корпусну камеру Axis Q1656-LE із чіпом ARTPEC-8. Серед її особливостей – вбудований склоочисник від дощу та снігу, виносне ІЧ-підсвічування, а також матриця 1/1,8 дюйма, яка дозволяє отримати виключно якісне відео.

Модель Axis Q1715 також з функцією глибокої аналітики розрахована на встановлення у приміщеннях, причому в ній є порти HDMI та HD SDI для прямої інтеграції, відповідно, з дисплеями та системами конференцій. Для неї є і вандалостійкий кожух, що дозволяє встановлювати камеру на свіжому повітрі.
Доповідь «2N: новинки у рішеннях для комерційних об'єктів та сектора житла» представив Віктор Гюлназарян, регіональний менеджер компанії 2N. Досвід роботи цього виробника у сфері IP-домофонів налічує вже 13 років, причому вона першою випустила LTE-домофон. Компанія пропонує комплексні рішення контролю доступу з можливістю ідентифікації за біометричними даними (відбиток пальця), за допомогою PIN-коду, Smart-картою та Bluetooth.

Виступаючий звернув увагу на нещодавно презентовану топову модель IP-домофону – IP Style з 10-дюймовим екраном, де знайшли застосування компоненти AXIS: камера 5 Мпікс та чіп ARTPEC-7.

Відеозапис доповіді компанії 2N "Будьте лідерами у сфері СКУД та домофонії з рашеннями від 2N":
У своїй доповіді Віктор Гюлназарян також зупинився на технологіях доступу, які будуть популярними найближчим часом. Згідно з дослідженням OMDIA, проведеним у 2020 році, у трійці лідерів опинилися Bluetooth, Smart-карти та біометрія, що включає як сканування обличчя, так і відбитки пальців. Виявляється, випущена нещодавно прошивка 2N WaveKEY зробила Bluetooth-доступ компанії найшвидшою технологією на сучасному ринку: середня тривалість відчинення дверей у різних конкуруючих виробників близько 2 с, в той час, як 2N WaveKEY забезпечує відчинення за 0,3 с.
Васил Іванов, менеджер з розвитку каналу Milestone Systems, познайомив учасників із широкими можливостями рішення XProtect. Він нагадав, що компанія з'явилася в 1998 році, а її штаб-квартира знаходиться в Копенгагені. З 2014 року вона входить до складу Canon Group. Програмний пакет XProtect, що нею випускається, відноситься до категорії VMS (Video Management Software) і базується на відкритій платформі управління IP-відеоспостереженням. В даний час він підтримує роботу з більш ніж 10 тис. пристроїв. Інтеграція платформи може бути здійснена за допомогою відкритого API/SDK.
Відеозапис доповіді компанії Milestone Systems "Безмежні можливості Milestone XProtect":
Нещодавно лінійка рішень Milestone поповнилася оновленими програмно-апаратними платформами Husky. По суті, це сервери Dell Technologies із встановленим програмним забезпеченням Milestone.

Промовець також коротко зупинився на розширенні функціональності XProtect технологією Rapid REVIEW. Дане рішення для криміналістичного аналізу дозволяє співробітникам служб безпеки та слідчими ефективно аналізувати відеоматеріали та швидко знаходити те, що потрібно. Це включає пошук і фільтрацію відео з різних камер та допомогу при визначені людей, об'єктів або певної поведінки. Технологія, що розглядається, базується на рішенні VIDEO SYNOPSIS від компанії BriefCam, яке дає можливість одночасно представляти об'єкти, що з'явилися на відеозаписі у різний час. Це дозволяє переглядати багатогодинні записи за лічені хвилини. При цьому фільтрація передбачає облік 29 атрибутів, у тому числі, колір, розмір, клас, напрямок та швидкість руху об'єктів.

Технологія Rapid REVIEW підтримується у всіх версіях XProtect, випущених після 2019 року. Виступ представника Milestone включав також і живу демонстрацію аналітики за допомогою Rapid REVIEW.
Ольга Цонкова, менеджер компанії SAIMOS, розповіла про портфоліо та сценарії використання системи відеоаналітики цього виробника. Вона повідомила, що штаб-квартира SAIMOS знаходиться у Відні, а її регіональні офіси – як у країнах Європи, так і у країнах Близького Сходу та Африки. Рішення SAIMOS VA є професійним високопродуктивним пакетом відеоаналітики з безшовною інтеграцією з Milestone XProtect. Серед переваг SAIMOS VA була відзначена його підтримка автоматичного налаштування, що дозволяє заощадити інтегратору до 60% часу при впровадженні.
Відеозапис доповіді компанії SAIMOS "Системи відеоаналітики SAIMOS: портфоліо та сценарії використання":
Архітектура SAIMOS включає центральний сервер управління, що встановлюється у штаб-квартирі компанії замовника, та розподілені по філіях вузли відеоаналітики, з яких надсилаються звіти, мета-дані та події. Всі вузли можуть бути як на базі розміщених локально серверів, так і базуватись у хмарі.

Серед підтримуваних SAIMOS периферійних пристроїв – не тільки IP-відеокамери, а й датчики з функцією розпізнавання об'єктів, а також лідари/радари.

У набір стандартного постачання SAIMOS входить три модулі відеоаналітики: охорона периметра, виявлення залишених речей та система підрахунку людей і об'єктів усередині та поза приміщеннями. Система розпізнавання осіб базується на технології штучного інтелекту та доступна як у реальному часі, так і в режимі розслідування. З її допомогою визначаються стать та вік. Застосовується ШІ також для розпізнавання автомобільних номерів.
Олександр Статишнюк, менеджер з розвитку бізнесу напряму систем безпеки компанії Bosch, зупинився на функціональності комплексної системи відеоспостереження виробника, наголосивши на можливостях її інтегрованої аналітики. Справа в тому, що всі IP-відеокамери Bosch оснащені такою функціональністю. При цьому у найпростіших моделях та пристроях середнього рівня підтримується базова аналітика, а у високорівневих – інтелектуальна. Для реалізації останньої камери Bosch є виділений співпроцесор, що дозволяє коректно обробляти відео на великій дистанції та в екстремальних погодних умовах (сніг, дощ, тощо).
Відеозапис доповіді компанії Bosch Security and Safety Systems "Комплексна система відеоспостереження Bosch. Можливості інтегрованої аналітики":
Можливості камер Bosch передбачають використання до 16 правил відеоаналітики, з яких 8 можуть виконуватись паралельно.

Наступним кроком у розвитку відеоаналітики стали камери із підтримкою машинного навчання Camera Trainer. Вони дозволяють розпізнавати нестандартні ситуації або виявляти об'єкти, що довго не рухаються.
У 2020 р. номенклатура Bosh поповнилася камерами сімейства INTEOX, які відрізняються відкритою Android-платформою. Для завантаження програм на такі камери є спеціалізований магазин.

Олександр повідомив, що на початку 2022 року у лінійці INTEOX з'являться купольні та циліндричні пристрої.

Пропонує Bosch і власну VMS-платформу, яка доступна вже у версії 11 та відрізняється вбудованими засобами відмовостійкості. Так завдяки підтримці протоколу iSCSI, система може продовжувати працювати протягом семи днів після виходу з ладу сервера управління записом. Крім того, вбудоване налаштування дозволяє призначати резервні iSCSI-сховища, на які перекладається запис при виході з ладу. А при встановленні у камеру карти пам'яті, записані на неї дані пересилаються до центрального сховища при відновленні з'єднання.

Масштабування Bosch VMS допускається до 200 тис. камер та 100 робочих станцій, при цьому немає жодних обмежень щодо функціональності. У найсвіжішій версії цієї платформи з'явилася інтеграція з картографічним сервісом Here, що включає онлайн режим.
Переваги рішень Network Optix – тема презентації, яку провели Сергій Лазарчук, регіональний менеджер цієї компанії, та Джеймс Кокс, менеджер із продажу напряму корпоративних рішень. Цей виступ розпочався з короткої презентації Network Optix, яка була заснована в 2010 році з штаб-квартирою у місті Бербанк, штат Каліфорнія. Перший реліз рішення Nx Witness VMS вийшов у 2012 році. У його основу було покладено три принципи: простота, легкість та розширюваність.
Відеозапис доповіді "Переваги рішень Network Optix":
Простота означає можливість конфігурування при встановленні та керуванні пакетом навіть непідготовленим користувачем. Під легкістю мається на увазі відсутність високих вимог до обчислювальних ресурсів, а також крос-платформність. У термінах Nx, "вулик" серверів може включати платформи під різними ОС, починаючи з Ubuntu і закінчуючи Windows. Наочним прикладом легкості рішення є можливість запустити обслуговування до 128 відеоканалів у системі на базі CPU Core i3. А розширюваність Witness VMS досягається завдяки тому, що ця відкрита платформа може взаємодіяти через API та стандартні протоколи з іншими системами, включаючи рішення щодо контролю доступу. При цьому немає обмежень у сфері застосування – це може бути транспорт, офісний центр або використовувані камери.

Архітектура платформи включає хмарний компонент. З його допомогою можна оперативно перемикатися між декількома серверними «вуликами», таким чином, знімаючи обмеження на 100 тис. камер в одній системі.
Темою виступу Олега Сивинюка, CEO IncoreSoft, стали світові тренди у сегменті відеоаналітики. Він повідомив, що його компанія займається рішеннями для відеоаналітики з 2005 року. У даний час портфель IncoreSoft налічує 20 рішень. Розповідаючи про сучасні тренди даного ринку, доповідач зазначив, що одним із головних драйверів його активного розвитку став високий попит на ефективне відеоспостереження та державні інвестиції у нові технології для підвищення безпеки у містах. В даний час лідером по впровадженню є Північна Америка, але очікується і активне зростання в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Обсяг ринку відеоаналітики до 2022 року збільшиться до 11,17 млрд дол., а весь напрямок відеоспостереження до 2025 р. досягне 74,6 млрд дол.

Серед перспективних напрямків розвитку відеоаналітики на світовому ринку – технологія штучного інтелекту (ШІ) та глибинного навчання, у яких IncoreSoft пропонує одні з найцікавіших та передових рішень.
Відеозапис доповіді "IncoreSoft: світові тренди відеоаналітики":
Олег Сивинюк повідомив, що IncoreSoft займається рішеннями з відеоаналітики з 2005 року і зараз у портфелі вендора 20 продуктів. Компанія пропонує відеоаналітику на базі штучного інтелекту та нейронних мереж з різноманітною функціональністю, наприклад, визначення автономерів та пошук людини за атрибутами і розпізнавання осіб. Комплексні рішення IncoreSoft включають такі можливості, як відстеження часу присутності працівника на робочому місці та контроль трафіку у приміщенні. Нещодавно випущені компанією продукти на базі технології ШІ дозволяють реалізувати автоматизоване керування паркуванням, а також виконувати моніторинг дорожнього руху.
Підбиваючи підсумки заходу, Сергій Войцехівський зазначив: «Компанія ELKO особливу увагу приділяє навчанню своїх партнерів, а також своєчасному інформуванню їх про нові продукти та останні тенденції у галузі. Ми впевнені, що організація заходів подібних ELKO Security Day 2021 робить помітний внесок у розвиток систем відеоспостереження, відеоаналітики, домофонії, СКУД та в цілому індустрії фізичної безпеки в Україні».

Представлені на конференції рішення та кейси говорять про широку експертизу і досвід реалізації комплексних проектів ELKO Ukraine спільно з партнерами. Також важливими сервісами, які надає дистриб'ютор, є допомога у підборі обладнання та програмного забезпечення під завдання замовника, комплексна технічна підтримка і супровід на всіх етапах проекту. Протягом декількох років працює спеціально обладнаний ELKO Smart Center, у якому партнери ELKO проводять демонстрацію рішень та отримують кваліфіковану допомогу у пілотних проектах на стороні замовника. Також регулярно проходять презентації, сертифікаційні тренінги та інші навчальні заходи.

«Тема безпеки сьогодні стає дедалі актуальнішою. І ми готові підтримати наших партнерів у проектах будь-якої складності. Компанія ELKO відкрита для співпраці та взаємодії», наголосив Сергій Войцехівський.
  1. Новини
  2. ELKO Security Day 2021 – фокус на відеоспостереженні