Вітаємо!
Скористайтесь іншим браузером, щоб переглянути наповнення цієї сторінки. Ми радимо використовувати Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge або Safari.

вул. Козацька, 120/4, корпус «Ж», 1-й поверх, Київ, 03022, Україна


+38 044 461 9670
elko@elko.ua

Чи змінився попит на рішення кібербезпеки?

MF_ELKO_Sybersecurity_ua
Сучасна війна точиться не тільки безпосередньо на полі бою, але і й у віртуальному просторі. Тому для багатьох підприємств та організацій проблема кібербезпеки набула особливої актуальності. Редакція Комп'ютерного Огляду дізнавалась у керівника напрямку "Інформаційна безпеки» компанії ELKO Ukraine Романа Чорненького, як це впливає на ринок.
Ключова подія, що вплинула на країну, відбулася 24 лютого з початком активних бойових дій. Саме вона дала старт міграції інфраструктури в хмару за межами країни. Також вона показала важливість доступності інфраструктури для виживання бізнесу та країни взагалі.

Спочатку ми зіткнулися з шаленим попитом на рішення для захисту хмарних середовищ та на рішення, що працюють із хмари. Це пов’язано з мінімальним часом для розгортання функціоналу та наявністю готової інфраструктури, яка вже працює в хмарі.

Всі постачальники, з якими ми співпрацюємо, запропонували безплатні варіанти використання продуктів. Тому, кількість інсталяцій ліцензій на ринку значно зросла, але динаміка у грошах не така показова. Варто аналізувати базові фактори – наша компанія отримала статус Micro Focus Platinum Value Added Distributor, якого не мала у 2021 році. Згідно з вимогами, для отримання цього статусу, обсяг наших продажів зріс. При цьому, дуже багато роботи проводиться виробниками та інтеграторами на волонтерських засадах, тому зростання неможливо оцінити кількісно у грошовому еквіваленті.

Можна стверджувати, що ринок кібербезпеки в Україні зараз росте, але його фактичний обсяг будемо оцінювати після нашої перемоги.

На ринку суттєво зменшилась кількість проєктів для малого та середнього бізнесу. Отже, для них питання кібербезпеки не є пріоритетним у поточній життєвій ситуації.

Ми маємо справу з державними замовниками та великим сервісним бізнесом. Серед комерційних підприємств драйверами нових проєктів зараз є телеком-оператори та фінансова сфера.

Сьогодні я бачу, що у державний сектор приходять компетенції, яких раніше там не було. Цей фактор у супроводі наявного фінансування дозволять державі отримати запланований результат.

З початком повномасштабного військового вторгнення бізнес отримав неконтрольоване переміщення співробітників, фізичне переміщення серверної інфраструктури... Ми отримали ще одне підтвердження тенденції, що фізичного периметра компанії, як це було раніше, більше не існує. Елементом периметра тепер є кожен окремий співробітник. Це дало дієвий поштовх до підвищення кіберстійкості окремого користувача.

Динаміка зростання кіберстійкості у різних компаніях дуже відрізняється, тому ми бачимо різношерсті проєкти, що націлені на підвищення зрілості у цьому питанні.

Нагадаю, що Zero Trust – це фреймворк, а UEBA/XDR/Passwordless – це продукти, які ми пропонуємо замовникам.

На мій погляд, ринок кібербезпеки не буде в спокої, партнери проходять етап трансформації, нам стають доступні нові технологічні продукти, з якими раніше ринок України не був знайомий.

Після нашої перемоги ринок очікує вибух зростання, як і Україну в цілому!

Процес відбудови країни буде йти шляхом отримання та використання надсучасних технологій, тому рішення захисту промисловості, IoT-інфраструктури, моніторингу цілісності системи будуть грати провідну роль та визначатимуть розвиток галузі у середньостроковій перспективі.
  1. Новини
  2. Чи змінився попит на рішення кібербезпеки?