Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти
eCom
про нас каталог новини контакти Стати партнером
Ru Ua

В один дотик: пряма трансляція лекцій, майстер-класів та бізнес-заходів

axis_article_ua
Директор ELKO Smart Center Євген Севериновський розповів про зручні рішення для організації якісних онлайн трансляцій.
У нинішніх умовах, коли через карантин діють обмеження на проведення масових зібрань, потокове мовлення в інтернеті виступає хорошою підмогою як для бізнесу, так і для повсякденної діяльності. Більшість організацій змушені посилювати свою «діджіталізацію», активніше задіюючи сучасні технології. У їх числі - більша частина навчальних закладів, а також церковні парафії, багато з яких, з урахуванням не чітких прогнозів закінчення карантину, почали оснащуватися засобами трансляції. І якщо школи, коледжі та ВНЗ просто перейшли на дистанційне навчання, то для українських храмів, в залежності від регіону, встановлено більш-менш жорсткі обмеження: наприклад, не більше 10 чоловік на всій території, дистанція 1,5-2 метра, а то і режим повного карантину.

В результаті ми спостерігаємо масове використання онлайн-трансляцій - лекції, семінари, презентації, богослужіння і т.д. В хід пішло все: від найпростіших засобів на кшталт Skype або Zoom з мобільного телефону, до досить дорогих рішень з декількома камерами і мікрофонами, підключеними до мікшерного пульту. У першому випадку ми, як правило, отримуємо досить посередню якість трансляції та обмежені можливості; у другому ж потрібні неабиякі вкладення в устаткування, його установку і налаштування, а також майже завжди обов'язкова участь досвідченого фахівця.

Рішення, яке ми розглянемо нижче, є в певному сенсі, проміжним. Воно не вимагає великих вкладень ні в обладнання, ні у налаштування, і використовується без участі виділеного оператора. Але при цьому забезпечує зручність, високу надійність і професійні можливості трансляції.
Вже досить давно провідні світові виробники IP-камер почали оснащувати свої пристрої можливістю запуску програмних модулів безпосередньо на борту камери. Це дозволяє обробляти інформацію з камери прямо «на місці», працюючи з вихідним зображенням і не прив'язуючись до швидкості передачі даних в мережі. І в багатьох випадках дає можливість обходитися взагалі без комп'ютера, роль якого бере на себе «розумна» IP-камера.

Мабуть, далі всіх у цьому відношенні просунулися компанії Axis і Bosch, які пропонують для своїх камер широкі набори аналітичних модулів для забезпечення безпеки, аналітики роздрібних мереж, оптимізації дорожнього руху та ін. Крім того, сторонні розробники ПЗ також випускають подібні модулі, істотно розширюючи можливості камер відеоспостереження.
Одна з таких розробок - застосунок CamStreamer, розробка однойменної чеської компанії. Він встановлюється прямо в камеру, і після нескладного налаштування дозволяє виходити в прямий ефір - тобто здійснювати трансляцію потокового відео безпосередньо в YouTube, Facebook і ще десяток більш-менш популярних платформ (наприклад, Wowza або Vimeo). Потрібно лише мати обліковий запис відповідного сервісу і в разі YouTube вибрати тип мовлення ( «доступний всім» або «тільки за посиланням»), а також при необхідності налаштувати плейлист, в якому будуть зберігатися записи.
camstreamer
Прямий ефір вмикається з web-інтерфейсу камери через комп'ютер або смартфон. При цьому для камери навіть не потрібен реальна IP-адреса, на відміну від багатьох інших комплектів для потокового мовлення.

Але як же бути з «одним дотиком»? Для цього пропонується просте і елегантне рішення, яке використовує так звані релейні входи IP-камер Axis. Знадобиться проста кнопка з фіксацією натискання і світлодіодним підсвічуванням. Кнопка під'єднується до входу камери і в налаштуваннях вмикається опція «починати трансляцію при натисканні». На цьому все, рішення «в один дотик» готове і може використовуватися будь-ким без попереднього навчання.
Схема роботи CamStreamer з кнопкою включення запису
camstreamer2
Для школи або ВНЗ це працює наступним чином: викладач входить в аудиторію і одним натисненням кнопки запускає прямий ефір на YouTube. Учні можуть дивитися трансляцію з будь-якого місця і з будь-якого пристрою. Коли заняття закінчено, викладач просто натискає кнопку ще раз, щоб зупинити трансляцію. Запис зберігається в обраному сервісі мовлення і стає доступним для подальшого перегляду (якщо це дозволено налаштуваннями каналу). Звичайно, саму кнопку можна розмістити як безпосередньо біля камери, так і в іншому зручному місці.
IP-камера Axis M1135 і підключення кнопки до її вхідних контактів
ip_cam_axis_m1135
Крім ручного запуску, є можливість застосовувати розклад і починати трансляцію автоматично в задані дні та години. Це може бути навіть більш зручним для храмів, де розклад служб, як правило, відомий заздалегідь на 1-2 тижні вперед. Або все так же кнопкою - і «Врємя сотворіті ...»

В якості оптимального варіанту для CamStreamer рекомендується використовувати камеру Axis M1135 з роздільною здатністю Full HD, вбудованим мікрофоном і гніздом для підключення зовнішнього мікрофона. Але цей варіант далеко не єдиний, повний список підтримуваних камер включає в себе кілька десятків моделей різних класів.
Для камер Axis з декількома оптичними модулями можлива трансляція або з одного модуля, або з усіх відразу
axis_moduls
На додаток зазначимо, що CamStreamer може одночасно транслювати два потоки (наприклад, з різною якістю для різних каналів зв'язку) і навіть спрямовувати їх на різні сервіси - наприклад, одночасно на YouTube і Facebook. А в разі використання мультісенсорних камер застосунок CamStreamer може транслювати потік з одного обраного сенсора або з усіх відразу.

Оригінальна публікація на ITC.ua
  1. новини
  2. В один дотик: пряма трансляція лекцій, майстер-класів та бізнес-заходів