Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Ефективне відеоспостереження для пожежної безпеки всередині і назовні — AVIOTEC від Bosch

Video_fire_bosch_ua
Перші ознаки загоряння на виробничому комплексі можна виявляти у цілодобовому режимі – навіть у складних умовах поза будівлею – завдяки відеокамерам AVIOTEC зі спеціальними алгоритмами всередині.
Основна мета виробника – оперативний випуск продукції для доставки партнерам або споживачам. Однак таке велике робоче середовище ставить перед фахівцями з безпеки найскладніші завдання. Великі об'єкти не тільки передбачають великий штат співробітників, безпеці праці яких нічого не повинно загрожувати. На відкритих складах таких об'єктів зазвичай зберігаються цінні матеріали та обладнання для виробничої діяльності, деякі з них вирізняються високою вогненебезпекою. Відсутність ефективних рішень, у тому числі для виявлення пожежі на відкритому повітрі, призвела до того, що інноваційні та надійні камери відеовиявлення пожежі з використанням новітніх технологій стали довгоочікуваної знахідкою для фахівців з безпеки, відповідальних за зниження ризиків для персоналу та безперервності бізнесу.
bosch-aviotec-1
У виробничих складських приміщеннях можуть зберігатися великі запаси вогненебезпечних або горючих речовин, таких як розчинники, або легкозаймистих матеріалів, таких як дерев'яні палети та деревна тріска. Крім того, поблизу можуть у великих кількостях зберігатися комбіновані відходи різної виробничої діяльності, що створюють високе пожежне навантаження.
 • Целюлоза та папір: деревина, деревна стружка, папір, розчинники.
 • Сільське господарство: добрива, пестициди, сіно, корми для тварин.
 • Автомобільна промисловість: шини, бензол, зварювальні матеріали.
 • Переробка: картон, папір, пластик, залишки різних речовин у відходах.
bosch-aviotec-2
Багато виробничих складів є критими, але вуличними, відкритими по периметру спорудами, а не закритими складськими приміщеннями з вогнетривким фасадом. У зв'язку з цим вони уразливі для вандалізму, крадіжок або підпалів зловмисниками і для захисту таких об'єктів необхідні додаткові заходи безпеки. Ще одна небезпека полягає в тому, що яскраве сонячне світло, сильний вітер або зберігання небезпечного набору матеріалів та речовин можуть призвести до спонтанного виникнення пожежі або вибуху.
Виробничі будівлі зазвичай мають відкрите планування. Полум'я може роздуватися потоками повітря, які надходять через відкриті вікна або виникають за рахунок руху, а тканини, папір, хімікати і пил можуть прискорити поширення вогню на великій території, включаючи сусідні споруди та вуличні склади. Аналогічно, пожежа, що почалася зовні, може швидко перекинутися на сусідні будівлі.

Безпека співробітників, які перебувають на об'єкті під час пожежі, відразу ж опиняється під загрозою через вибухи, опіки або обвалення конструкцій. Вдихання диму та токсичних парів палаючих речовин може мати, як короткочасні, так і довготривалі згубні наслідки для здоров'я.

Витрати бізнесу, пов'язані зі збитками, спричиненими пожежею на виробничому комплексі та його околицях, можуть обчислюватися сотнями мільйонів доларів. Виробництво може бути раптово зупинене, або необхідно буде закрити об'єкт для ремонту, реконструкції або переміщення на альтернативні майданчики. Масштабна пожежа на промисловому об'єкті також може мати серйозні негативні наслідки для навколишнього середовища.
У той час як стандартні системи виявлення пожежі добре справляються із завданням захисту людей та майна усередині приміщень, стандартні димові сповіщувачі неефективні на відкритому повітрі. Високі стелі та відкрита конструкція навісів для зберігання на відкритому повітрі часто не передбачають практичних можливостей для розміщення пристроїв виявлення пожежі та їх надійного функціонування.

Відкритий простір і свіже повітря знижують концентрацію диму, а вітер може перенаправити дим в сторону від місця установки сповіщувача і задимлення не буде виявлено, що створить враження, що безпосередня загроза спалаху відсутня.

Сигаретний дим та дим з труб може підніматися вгору і вловлювати димовим сповіщувачем, який буде сигналізувати про часті помилкові тривоги, перериваючи виробництво.

Існує серйозний дефіцит рішень, призначених для роботи поза приміщеннями, що збільшує небезпеку для складських об'єктів відкритого типу, де зберігаються матеріали з високим пожежним навантаженням. Фахівці з безпеки можуть відчувати помилкове відчуття впевненості, встановивши пожежні сповіщувачі тільки у приміщенні, вважаючи, що вся територія об'єкта обладнана всім необхідним з точки зору пожежної безпеки. Але якщо спалах станеться зовні, поруч з легкозаймистими сховищами, внутрішня пожежна сигналізація може спрацювати занадто пізно.
bosch-aviotec-3
 • швидке виявлення загрози та запуск сповіщень;
 • стійкість до помилкових спрацьовувань і поганих погодних умов;
 • надійність навіть при слабкому освітленні та у нічний час.
Камера з функцією виявлення полум'я або диму, яка може контролювати територію і розпізнавати навіть перші ознаки тління, являє собою ідеальне рішення. AVIOTEC IP Starlight 8000 забезпечує швидке виявлення вогню та диму на базі відеоспостереження та ефективно працює як всередині приміщень, так і на відкритих складах з навісами. Система відеовиявлення диму може бути встановлена там, де вже встановлені камери відеоспостереження. Таким чином можна організувати безпеку всього об'єкта, використовуючи вже підготовлені місця, що спрощує підключення та обслуговування. На додаток до алгоритмів виявлення полум'я та диму камера AVIOTEC має вбудовану відеоаналітіку Intelligent Video Analytics (IVA) від Bosch. Це означає, що дане інтелектуальне рішення для відеоспостереження може контролювати безпеку на вашому об'єкті на додаток до спостереження за будь-якими ознаками пожежі.
Комбінація технологій створює ефективну формулу пожежної безпеки.
 • використовують унікальний підхід до прийняття рішень про тривогу на основі штучного інтелекту в поєднанні з класичними алгоритмами.
 • надійно працюють в умовах низької освітленості завдяки інфрачервоному підсвічуванню, яке служить для камери джерелом світла, дозволяючи отримувати чітке зображення області та виявляти дим і полум'я навіть вночі.
 • виключно надійні – в той час як традиційні димові сповіщувачі спрацьовують при виникненні диму, що піднімається у безпосередній близькості від пристрою, камера AVIOTEC виявляє ознаки пожежі за допомогою відеоаналітики і активує оповіщення набагато раніше. Оскільки камера чутливіша при виявленні пожежі, ніж димові сповіщувачі, вона також більш стійка до помилкових спрацьовувань, що скорочує час простою виробництва.
 1. Новини
 2. Ефективне відеоспостереження для пожежної безпеки всередині і назовні — AVIOTEC від Bosch