Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти
eCom
про нас каталог новини контакти Стати партнером
Ru Ua

Як розгорнути хотспот за 30 хвилин з допомогою Aruba Instant On

A_Slavskiy_Aruba_ELKO_UA
Серія бездротових пристроїв Aruba Instant On була запущена в червні 2019 року. За словами її творців, вона розроблена «для організації безпеки і бездротового зв'язку високої швидкості з нескладними встановленням і управлінням». Давайте дізнаємось, чи вийшло у них це реалізувати.
Куди б нас не занесла доля, насамперед ми запитуємо: а як тут у вас з інтернетом? Але одна справа, коли ви приходите в кафе або заселяєтеся в готель. І зовсім інше, коли ви самі – господар бутика або барбершопа. Як можна швидко і, головне, недорого розгорнути бездротову мережу? У більшості випадків для цього буде достатньо ось такої невеличкої коробочки:
aruba-ap11d
Aruba Instant On AP11D – базова точка з кріпленням для встановлення на стіл або стіну
Aruba Instant On – це серія пристроїв для бездротового доступу до мережі від Hewlett Packard Enterprise. У лінійку входять п'ять точок доступу: чотири пристрої для розміщення всередині приміщень і один для зовнішнього використання.

Якщо коротко, то технічні характеристики пристроїв Aruba Instant On – найсерйозніші. Всі вони підтримують стандарт 802.11ac, працюють в діапазонах 2,4 і 5 ГГц, оснащуються декількома антенами (від 2 до 4) і вміють працювати з технологією багатокористувацької передачі даних MU-MIMO.

Точка доступу у нас є. Що далі? Можна, звичайно, звернутися за допомогою до фахівців. Але необхідності в цьому немає. Для початку підключаємо точку доступу до маршрутизатора або модему – в залежності від того, що надав провайдер. Півтораметровий кабель Ethernet входить в комплект. Живити точку доступу можна двома способами: якщо мережевий пристрій підтримує технологію Power over Ethernet, то точка Aruba ввімкнеться автоматично; в іншому випадку потрібно докупити блок живлення. Залежно від моделі, точку доступу можна поставити на стіл, повісити на стіну або розмістити на стелі – кріплення входять у комплект поставки.

Поки пристрій проходить ініціалізацію (це може зайняти кілька хвилин), встановлюємо з Google Play або App Store одноіменний мобільний застосунок Aruba Instant On. Реєструємося в сервісі Aruba і створюємо бездротову локальну мережу. Тут же вмикаємо виявлення точки доступу – і наш хотспот готовий. Якщо ми хочемо розділити трафік на робочий і гостьовий – не проблема, просто додаємо мережу з окремим доступом. Ну а щоб надати нашій мережі солідності в очах клієнтів, можна активувати гостьовий портал.

За допомогою програми є можливість віддалено контролювати стан нашої Wi-Fi-мережі, змінювати рівень безпеки, налаштовувати її в режимі реального часу і багато іншого. Якщо незручно робити це на мобільному пристрої, є хмарний інтернет-портал. Бізнес пішов в гору і потрібно збільшити зону покриття Wi-Fi? Просто докуповує необхідну кількість точок доступу. Завдяки технології Smart Mesh розширити мережу навіть простіше, ніж її створити. Розміщуємо нову точку доступу в потрібному місці, підключаємо живлення і додаємо новий пристрій після його виявлення. На цьому все, наша мережа стала ще масштабнішою. Кав'ярня, міні-готель, аптека, булочна, невеликий магазин або, навпаки, великий будинок – швидкий і стабільний Wi-Fi потрібен скрізь. За допомогою точок доступу Aruba Instant On створити хотспот буквально на рівному місці можна протягом 20-30 хвилин.
Детальніше розглянемо моделі Aruba Instant On AP11D і AP12. Перша обладнана ніжкою, за допомогою якої точку доступу можна поставити на стіл, також є кріплення для установки на стіну. Модель AP12 призначена для інсталяції безпосередньо на стіні.

Обидві моделі забезпечують з'єднання Wi-Fi, що відповідає стандартам IEEE 802.11ac Wave 2. Крім того, вони сумісні з попередніми стандартами (802.11a/b/g/n), тому ми можемо підключити до них практично будь-який пристрій. Модель AP11D додатково оснащена трьома виходами Ethernet для дротового підключення пристроїв.
aruba-line-instant-on
Лінійка точок доступу Instant On для використання в приміщеннях
Пристрої Aruba Instant On забезпечують підключення MU-MIMO. У моделі AP11D підключення MU-MIMO становить 2×2, а в моделі AP12 – 3×3. Нагадаємо, MU-MIMO – це технологія бездротової передачі даних, яка дозволяє обробляти кілька Wi-Fi з'єднань одночасно (а не по черзі, як у звичайному підключенні). Маршрутизатор 2×2 MIMO має дві антени для двох одночасних потоків даних, 3×3 MIMO – відповідно три антени для трьох потоків.

Точки доступу Aruba Instant On автоматично оновлюють прошивку, як тільки свіжа версія з'являється на хмарному сервері. Є можливість контролювати бажаний час встановлення/інсталяції нового образу (день тижня та години) – через додаток Instant On Mobile або
Зазвичай, щоб взаємодіяти з маршрутизаторами і точками доступу, ми заходимо на них через браузер за IP-адресою з правами адміністратора і отримуємо доступ до параметрів конфігурації. З продуктами Aruba Instant On можна управляти вашими пристроями через портал Instant On за допомогою облікових даних, створеними під час установки. Головна перевага порталу – він доступний через Інтернет, тому ми можемо управляти мережею віддалено, не перебуваючи в приміщенні із встановленою точкою доступу.

Також сильною стороною Aruba Instant On є управління через мобільний застосунок для iPhone або Android. Застосунок відображає все необхідне: загальну інформацію про підключення, налаштовані мережі, підключені до них пристрої, використання смуги пропускання та ін.
aruba-instant-on-app
Мобільний застосунок Aruba Instant On дозволяє керувати мережею, в тому числі і віддалено
Натиснувши на кожен елемент, ми отримуємо повну інформацію в режимі реального часу. Створення нових мереж, створення персональної гостьової мережі, обмеження доступу по днях і годинах або обмеження пропускної здатності, постійне спостереження за якістю сигналу, розширення мережі шляхом підключення додаткових точок доступу Aruba Instant On – все це виконується через мобільний застосунок або веб-портал і не вимагає високої кваліфікації.
Безпека є другим стовпом Aruba Instant On, разом з простотою встановлення і налаштування. Можна створювати безпечні підключення до Wi-Fi за допомогою використання WPA2 або новітнього WPA3, також для Instant On існують численні варіанти обмеження з'єднань для оптимального використання інтернет-каналу.

За замовчуванням створені підключення не мають ніяких обмежень. Але ми можемо ввести обмеження смуги пропускання (1, 2, 5, 10, 25 Мбіт/с) або обмежити час доступу конкретного підключення певними днями тижня.

Точки доступу Aruba Instant On показують в реальному часі статистику використання інтернет-з'єднання, завантаження і вивантаження даних, як для кожного з'єднання або мережі, так і для кожного підключеного пристрою. Крім того, в застосунку Instant On ми побачимо, як використовується пропускна здатність і до якого типу контенту звертаються користувачі: відео-сервіси, месенджери, ігри і т.п. Вся ця інформація дозволяє приймати рішення про обмеження певного контенту без необхідності блокувати програми на підключених комп'ютерах або пристроях. Всі люблять потокове відео, але перегляд YouTube може гальмувати роботу інших користувачів. Так що при необхідності можна обмежити смугу пропускання, яка виділена під сервіси онлайн-відео.
Точки доступу типу Instant On здатні покривати великі площі бездротовим зв'язком – у приватних будинках, приміських садибах, ресторанах і кафе, торгівельних приміщеннях і фітнес-залах. Ці розумні пристрої є простим способом створити комунікаційний простір для гостей і співробітників. Незалежно від масштабів мережі вони забезпечують персоналізований перегляд всіх підключень, а завдяки автоматичним оновленням програмного забезпечення інфраструктура завжди буде актуальною і безпечною.
Aruba – це провідний виробник продуктів і рішень для мереж нового покоління, що дозволяють компаніям будь-якого масштабу і типу забезпечити роботу хмарних корпоративних застосунків сучасному поколінню користувачів. Заснована в 2002 році в США, компанія Aruba успішно вийшла на IPO в 2007 році, а в 2015 році була придбана компанією Hewlett-Packard. За останні кілька років Aruba була названа лідером в звітах компанії Gartner «Дротова та бездротова мережа доступу» (Wired and Wireless LAN Access Magic Quadrant) за інноваційний підхід до розробки технологій.
Автор: Олександр Славський, архітектор рішень
департаменту проектної дистриб'юції ELKO Ukraine
  1. новини
  2. Як розгорнути хотспот за 30 хвилин з допомогою Aruba Instant On