Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти
eCom
про нас каталог новини контакти Стати партнером
Ru Ua

Нова філософія: точки доступу Aruba Instant On для SOHO і SMB

Expert_Aruba_ua
Андрій Мозолюк, менеджер з розвитку продуктів Aruba компанії ELKO Ukraine, підготував інструкцію по встановленню та налаштуванню точок доступу Aruba Instant On. Мануал вийшов таким легким та зручним, що інсталяцію осилить навіть людина без спеціальних знань в області налаштування бездротових систем.
Бездротові рішення від Aruba завжди вважалися одними з найкращих і надійно захищених, залишаючись при цьому недоступними для домашніх користувачів, малого, а часто навіть і середнього бізнесу через їх відносно високу вартість і складне налаштування. Ситуація кардинально змінилася в червні 2019 року, коли компанія Hewlett Packard Enterprise анонсувала лінійку нових бездротових пристроїв Aruba Instant On. За словами її творців, вона була розроблена «для організації безпечного бездротового зв'язку високої швидкості з нескладним встановленням і управлінням».
Aruba_composter-1
Точки доступу типу Instant On призначені покривати бездротовим зв'язком великі площі в квартирах (навіть багатоповерхових і зі складним плануванням), в приватних будинках, приміських садибах, ресторанах і кафе, торговельних приміщеннях, фітнес-залах, бутиках, готелях, медичних установах. Вся лінійка базується на новій операційній системі AOS, створеної спеціально для цієї серії пристроїв, і має однакові можливості. Основна відмінність – в оснащенні радіо-модулями різної потужності і конфігурації антен.
Сімейство Aruba Instant On на даний момент складається з п'яти видів точок доступу і аксесуарів до них, таких як підставки, кріплення, блоки живлення і POE-інжектори.
Aruba_composter-3
Як бачимо, технічні характеристики Aruba Instant On досить значні: підтримка 802.11ac Wave2, робота в діапазонах 2,4 і 5 ГГц. Точки доступу використовують від 2 до 4 антен, здатних вести багатокористувацький прийом і передачу даних MU-MIMO. Судячи з наклейки на коробці, вони базуються на апаратних платформах Aruba AP303, AP305 і АР315.

Доступні також варіанти точок доступу AP11D в настільно-настінному виконанні з чотирма портами Ethernet. Для встановлення поза приміщенням в захищеному корпусі IP55 пропонується AP17.
Aruba_composter-2
У комплекті до них йде стильний плоский білий кабель з конекторами RJ45, настінне та стельове кріплення. Є і документація, що в картинках розповідає про те, як підключити і налаштувати бездротовий зв'язок.
Aruba-InstantOn-3
Aruba Instant On може використовуватися за двома сценаріями: або як бездротова точка доступу всередині локальної мережі, підключена до роутера з NAT (так будується офісний мережу, де крім Wi-Fi потрібно кабельне підключення до серверів, камер відеоспостереження, IP-телефонії), або як єдиний мережевий пристрій, підключений безпосередньо до магістралі провайдера. В останньому випадку на неї лягають обов'язки маршрутизатора з вбудованими Firewall, NAT і DHCP-сервером.

На що здатний дует AP12 в умовах лабораторного експерименту? Спочатку реєструємося на порталі Aruba. Як варіант, можна скористатися і мобільним застосунком Aruba Instant On – різниці немає, функціональність однакова.

Ми покажемо налаштування мережі через web-портал; щоб отримати доступ до нього, створюємо аккаунт:
Aruba_composter-4
Наступний крок – запрошення створити нову локацію (site). Їх можна створювати скільки завгодно. Рекомендована кількість бездротових точок в локації – до 25 шт.
Aruba_composter-5
Якщо у вас, наприклад, є центральний офіс і кілька філій, – створюємо по їх числу стільки ж і локацій. У випадку мережі готелів – кожен готель буде локацією, заявленою на порталі. Єдина умова – локація (site) створюється на базі конкретного пристрою Aruba Instant On! Не виключено, що в подальшому можна буде створювати локації і без обладнання, але з іншого боку – навіщо тоді створювати локацію, якщо там нема чим управляти?
Крім точок доступу, в локацію можна додавати і комутатори.
Aruba_composter-6
Вибираємо сценарій використання платформи Aruba Instant On: звичайна точка доступу або режим роутера?
Aruba_composter-7
У нашому випадку виберемо перший варіант, так як плануємо налаштовувати офісну мережу. Вводимо серійний номер і запускаємо пошук пристроїв, потім додаємо знайдені. На наступному кроці вводимо ідентифікатор SSID і пароль нашої Wi-Fi мережі.
Aruba_composter-8
За доступний частотний діапазон відповідають регіональні прив'язки Aruba Instant On. Їх використовує радіомодуль в залежності від вибору країни, де знаходиться створена локація. Активуємо site і на цьому первинне налаштування закінчено. Все максимально просто і інтуїтивно зрозуміло.

Перед нами початковий екран з чотирма основними розділами. Розглянемо їх докладніше.
Aruba_composter-9
Розділ Networks відповідає за конфігурування наших бездротових мереж.
Aruba_composter-10
Розділ Networks відповідає за конфігурування наших бездротових мереж.

Ми створили основну мережу з типом Employee Network (основна корпоративна мережа з доступом до всіх ресурсів). Якщо використовується Radius, заповнюємо поля з даними основного і, якщо необхідно, додаткового Radius-сервера. У нашому варіанті скористаємося просто парольним доступом.

У цьому розділі можна встановити ліміт швидкості на кожен пристрій в закладці Option, приховати або показати назву мережі, призначити VLAN, призначити IP-адреси (або використовувати видану DHCP-сервером) і вибрати частоти, на яких буде працювати дана мережа. Для діапазону 2,4GHz передбачено можливість підключення віддалених пристроїв, але в цьому випадку, крім збільшення площі покриття, ви можете зіткнутися з погіршенням загальної продуктивності мережі.
Aruba_composter-11
У закладці Schedule можна вказати час доступності Wi-Fi мережі. Відключивши на ніч радіомовлення, ви не тільки заощадите електроенергію, але й убезпечите офіс від спроб злому Wi-Fi мережі в неробочий час.
Aruba_composter-12
На наступній закладці Network Access можна зайнятися розмежуванням доступу до ресурсів в мережі, відкривши його тільки в Інтернет і/або до конкретних ресурсів, прив'язавши їх до IP-адрес або задавши дозволені сегменти мережі.
Aruba_composter-13
І найцікавіша закладка – Applications, на якій можна блокувати певні групи застосунків. Можна, наприклад, заблокувати небезпечні ресурси, відвідування яких може заразити ваш комп'ютер або відкрити для «нецільового використання» доступ до ваших даних.
Aruba_composter-14
Розділ Clients покаже, які пристрої підключено на даний момент, який обсяг трафіку було спожито за останні 24 години, до якої точки підключений пристрій в даний момент, які відвідувались ресурси і багато іншого. В цьому розділі можна заблокувати пристрій, і він вже не зможе підключитися до цієї мережі. Список заблокованих пристроїв можна подивитися у вкладці Blocked clients і у ній, при необхідності, розблокувати їх.
Aruba_composter-15
Наступний розділ Applications дуже схожий на Clients. Тут можна дізнатися, хто які ресурси відвідував і скільки трафіку при цьому було витрачено.
Aruba_composter-16
Наступний розділ стосується вже безпосередньо налаштування і моніторингу бездротової точки доступу Aruba Instant On. Закладка Identification – загальна інформація про пристрій, версії прошивки і завантаженні радіомодулі.
Aruba_composter-17
Connectivity – дозволяє задати специфічні мережеві наслаштування. Далі в Ports можна побачити статус підключення портів і їх активність. У Networks можна дізнатися, до якої локації підключено точку і VLAN, якщо вона була призначена раніше.
Aruba_composter-18
І остання закладка – Actions, яка дозволяє управляти активністю світлодіодів, щоб фізично ідентифікувати точку, перезавантажити її або видалити зі списку ваших пристроїв, наприклад, при продажі або заміні. У цьому розділі можна додати нову точку або комутатор. Для підключення не обов’язкове безпосереднє приєднання до комутатора (технологія MESH), що дуже зручно на виїзних заходах, в офісах або квартирах, де зроблено ремонт і неможлива реконструкція кабельного господарства.

Але це ще не все: значок шестерні в правому верхньому куті відкриває нам додаткові налаштування точок, такі як управління шириною каналу в обох частотних діапазонах із зазначенням доступних каналів у даній конфігурації з урахуванням національних особливостей в обраній раніше локації. Тут же можна увімкнути або вмкнути світлодіоди на точці, якщо вони вам чимось заважають.
Aruba_composter-19
Саме верхнє меню в центрі дозволяє управляти і створювати нові сайти (локації) і відкриває додаткове меню, що дозволяє встановити тимчасову зону, налаштувати простий гостьовий портал (локальний, через зовнішні сервіси або Facebook) і встановити розклад автоматичних оновлень.
Aruba_composter-20
Щоб скористатися гостьовим порталом, досить створити гостьову мережу в розділі Networks з необхідними атрибутами і вибрати не парольний або відкритий доступ, а Portal. Дуже рекомендуємо для гостьової мережі використовувати окрему адресацію (вказується в закладці Options, встановлено за замовчуванням) і заборонити доступ до ресурсів локальної мережі, крім необхідних (налаштування за замовчуванням). І, відповідно, створити свій унікальний дизайн гостьового порталу.
Aruba_composter-21
Як ми бачимо, портал дуже зручний, він пропонує приємний і простий інтерфейс, без підписок і активацій.

На закінчення хотілося б відзначити відмінно працюючий роумінг, з яким не обривається аудіо або відео дзвінок, відмінну площу покриття і більш високу швидкість передачі даних в порівнянні рішеннями інших вендорів (тестувалися при однакових умовах точки від Ubiquiti і Mikrotik), автоматичну пріоритизацію 5GHz, динамічний вибір більш вільних каналів, можливість побудови масштабованої мережі без необхідності прокладання дротів і будь-якого додаткового налаштування, автоматичну пріоритизацію голосового і відео потоків, таких як Skype, Zoom і багато іншого.

У підсумку, ми отримали точки доступу корпоративного класу за ціною домашніх пристроїв і максимально оптимізовану для потреб середнього та малого бізнесу.Крім того, це одне з найкращих рішень для будинку, якщо ви не хочете, щоб Wi-Fi був слабкою ланкою вашої домашньої мережі.
Автор: Андрій Мозолюк, менеджер з розвитку продуктів Aruba компаніії ELKO Ukraine
  1. новини
  2. Нова філософія: точки доступу Aruba Instant On для SOHO і SMB