Наш сайт використовує cookie-файли. Продовжуючи сеанс, ви даєте свою згоду на збирання та обробку даних. Детальна інформація в Політиці про конфіденційність
Прийняти

Огляд Aruba Central – хмарної системи управління для точок Aruba Instant і не тільки

Aruba_Central_ua
У цій статті будемо говорити про хмарний Central. Це рішення може управляти як точками доступу Aruba, так і комутаторами включаючи новітню лінійку комутаторів Aruba CX. Також є можливість управління шлюзами. Є можливість також підключити сервіси в рамках цієї системи управління а саме гостьовий портал з авторизацією користувачів по СМС, аналітика відвідуваності, аналітика користувацьких підключень, статистика по трафіку і trobleshooting з використанням модного штучного інтелекту.
Що таке Aruba Central і які у нас є опції по налаштуванню та моніторингу обладнання? Будь-яка точка доступу Instant має вбудований графічний інтерфейс який дозволяє, в тому числі, налаштувати звичайний гостьовий Wi-Fi. Це безкоштовно, але не дуже зручно якщо у вас розподілена мережа. У цьому випадку до кожного кластеру instant доведеться підключатися окремо і окремо його налаштовувати. У такому сценарії краще скористатися системою управління. Це може бути або Central хмарний або On-Prem.
Aruba_central_1
Якщо з якихось причин Central не влаштовує замовника – можна скористатися системою управління Airwave. Вона постачається у вигляді програмного забезпечення або апаратного appliance. Дозволяє керувати не тільки обладнанням від Aruba, а й стороннім обладнанням і має досить багатий функціонал, включаючи можливість робити радіопланування. Дана система управління дозволяє налаштовувати і моніторити не тільки точки доступу Aruba Instant, але й комутатори, включаючи стару лінійку Aruba-OS і нову Aruba-CX.
Крім того через неї можна моніторити і налаштовувати гейтвеї, які використовуються в рішенні SD-WAN.
 • Перш за все це гостьовий Wi-Fi, у тому числі з можливістю авторизації через sms або через соцмережі.
 • Аналітика відвідуваності яка найчастіше популярна в ритейлі. C допомогою цієї аналітики можна дізнатися як багато відвідувачів було на віддаленій майданчику, скільки вони часу там привели і як часто вони повертаються.
 • Крім того є можливість оцінювати стан користувацьких підключень і робити troubleshooting, причому це можливо навіть з використанням штучного інтелекту.
З точки зору введення в експлуатацію життя інженерів полегшилось, оскільки Central – це уніфікована платформа, через яку можна налаштовувати все. У підприємства знижуються експлуатаційні витрати, крім того на віддалених майданчиках більше не потрібен досвідчений інженер. Все що потрібно – це відсканувати штрихкод і підключити обладнання до LAN, надавши йому доступ в інтернет. Після цього платформа сама завантажить необхідні прошивки та конфігураційні файли і почне працювати.
Aruba_central_2
З точки зору підтримуваних топологій Aruba Central може працювати як у невеликих мережах, де використовується тільки бездротове рішення Aruba, так і у великих кампусних мережах, де є комутатори і точки доступу від різних вендорів. Все залежить від вимог замовника та від бізнес завдань, які необхідно вирішити.
Aruba_central_3
Зупинимося докладніше на процесі швидкого введення в експлуатацію. Як уже згадувалося, Aruba Central є уніфікованою системою управління не тільки для точок доступу Aruba, але і для всього активного мережного обладнання, включаючи збірку Stack на комутаторах. При цьому не потрібна попередня відправка нового обладнання у головну філію для попереднього налаштування і не потрібна присутність досвідченого інженера на віддаленому майданчику. Все, що потрібно від досвідченого інженера – це створити попередні конфігураційні файли для віддаленого майданчика і створити обліковий запис для віддаленого співробітника, який буде безпосередньо підключати обладнання до LAN.
Aruba_central_4
Користувачу на віддаленому майданчику необхідно встановити собі на телефон застосунок Aruba Installer, в якому він зможе залогінитись із використанням імені, прізвища та мобільного телефону. Потім ця людина обирає необхідний віддалений майданчик, сканує серійний номер нового обладнання – і на цьому все! Більше від нього нічого не потрібно. Автоматично нове обладнання підключиться до Aruba Central, завантажить необхідні конфігураційні файли, при необхідності оновить прошивку і почне працювати.
Aruba_central_5
C точки зору налаштувань у нас є простий та зручний графічний інтерфейс, який дозволяє скористатися помічниками для початкового налаштування точок доступу або шлюзів. Є можливість переключитися з базової версії інтерфейсу на розширену, якщо замовнику потрібні якісь специфічні налаштування. Графічний інтерфейс досить функціональний, в тому числі у ньому можна налаштовувати стеки комутаторів.
Aruba_central_6
Незважаючи на масштаби вашої мережі Aruba Central забезпечить моніторинг та налаштування всього обладнання. При цьому в нього входять інструменти не тільки для обслуговування мережі, але і для аналізу підключень для видимості мережі з боку користувачів. Є можливість оновлення прошивок, аудиту та діагностики. За необхідності ви можете обмежити доступ вашим інженерам тільки до певного майданчика, або як партнер можете виступати провайдером послуг через режим MSP – тобто надавати мережу як сервіс для ваших замовників.
Aruba_central_7
 • чи всі користувачі успішно пройшли асоціацію;
 • чи немає проблем з аутентифікацією;
 • чи всі користувачі отримують адресу через DHCP;
 • чи немає проблем з dns-серверами;
 • і т.п.
При цьому інформація надається у зручному та зрозумілому вигляді, є можливість порівняння з іншими мережами і ми отримуємо моніторинг ключових етапів підключення.
Aruba_central_8
З точки зору аналітики та аналізу конфігураційних файлів і пошуку аномалій, компанія накопичила величезну експертизу. Aruba знає, як правильно будувати і налаштовувати мережі. При цьому використовуються найсучасніші технології, такі як штучний інтелект, що дозволяють не тільки виявляти аномалії, але й дають рекомендації для усунення проблем. Можна прогнозувати проблеми, порівнювати налаштування з еталонними або з налаштування у тимчасових мережах, які працюють краще. І за результатами цих порівнянь користувач може отримати конкретні рекомендації щодо змін у налаштуваннях для оптимізації роботи мережі.
Aruba_central_9
Отже, Aruba Central – це уніфікована хмарна платформа для побудови мереж і організації безпеки, яка спрощує розгортання, управління та оптимізацію бездротових і дротових мереж. Інтуїтивно зрозумілі функції, засновані на робочих процесах, надають більше, ніж традиційне управління, забезпечуючи оперативну аналітичну інформацію та заощаджуючи час і ресурси. Це дозволяє ІТ-фахівцям приділяти менше уваги управлінню інфраструктурою і більше створенню цінності для бізнесу, а також гарантує, що великі та малі організації можуть почати працювати за лічені хвилини, а не години або дні.
 • Хмарний моніторинг та контроль
 • Оптимізована адаптація і розгортання
 • Розширена аналітика
 • Автоматична безпеку мобільних пристроїв і пристроїв Інтернету речей
 • Підтримка Wi-Fi, дротових і SD-WAN пристроїв
ELKO, в якості офіційного дистриб'ютора обладнання Aruba в Україні, надає партнерам – реселлерам, інтернет-магазинам і системним інтеграторам – весь необхідний ресурс для успішного розвитку бізнесу. Запити на консультацію залишайте за посиланням нижче.
 1. Новини
 2. Огляд Aruba Central – хмарної системи управління для точок Aruba Instant і не тільки